رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس اف کشور با حضور وزیر نیرو
با حضور وزیر نیرو گلنگ زنی شد؛

نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس اف کشور

نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس اف کشور با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات روز پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه با حضور وزیر نیرو در شهرستان اسکو از توابع استان آذربایجان شرقی کلنگ زنی شد.

نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس اف کشور با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات روز پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه با حضور وزیر نیرو در شهرستان اسکو از توابع استان آذربایجان شرقی کلنگ زنی شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت تولید نیروی برق حرارتی- این نیروگاه در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در جوار روستای مهدیلوی شهرستان اسکو احداث می شود.

حبیب حاجی زاده، مجری طرح های سیکل ترکیبی شرکت تولید نیروی برق حرارتی-در این مراسم گفت: این نیروگاه جزو نخستین نیروگاه های کلاس اف کشور است که با احداث آن کمبود برق استان آذربایجان شرقی از جمله تبریز و صنایع اطراف شهر را برطرف می کند.

حاجی زاده ادامه داد: نیروگاه های کلاس اف جزو پیشرفته ترین نیروگاه هاست و بالا بودن راندمان نیروگاه، مصرف سوخت گاز و یا گاز مایع و ظرفیت بیشتر تولید از مزایای آن است.

وی خاطر نشان کرد: راندمان این نیروگاه ۶۰ درصد است در حالی که راندمان نیروگاه های قدیمی ۴۵ درصد می باشد.

حاجی زاده، رعایت تمامی استانداردهای محیط زیستی کشور و اروپا را از مشخصات این نیروگاه اعلام کرد و افزود: در انتخاب زمین برای ساخت آن نزدیک بودن به خط لوله گاز، وجود جاده دسترسی، موضوع آب و حتی وجود حد فاصل مناسب با روستاهای کوچک نیز از جمله مزایای آن است.

اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی در ادامه این مراسم اظهار داشت: در طول سه سال گذشته اقدام بسیار ارزشمندی در استان انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: در بررسی که ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم در استان داشتیم، متوجه شدیم که یکی از موانع تولید در استان کمبود برق است که اگر تامین انرژی صورت نمی گرفت در توسعه بخش صنعت و کشاورزی با مشکل مواجه می شدیم.

جبارزاده ادامه داد: بر اساس نیازی که برآورده شده بود اقدام لازم در استان انجام شد و احداث این نیروگاه دومین نیروگاهی است که در دولت یازدهم عملیات اجرایی آن در استان انجام می شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه نیروگاه نخست در شهرستان هریس و دومین نیروگاه در شهرستان اسکو در حال احداث است، گفت: نیروگاه سوم هم با سرمایه گذاری خارجی در آینده اجرایی می شود.

وی تاکید کرد: تمام مسئولان استان در کنار این پروژه هستند و ما خود را مکلف و موظف می دانیم تا این طرح به ثمر برسد.

جبارزاده با بیان اینکه با مردم پیمان بسته ایم در خدمت آنان باشیم، اضافه کرد: باید شهرستان های ۲۱ گانه از نعمات انقلاب اسلامی بهره مند شود و آغاز عملیات اجرایی این نیروگاه، هدیه دهه فجر ۹۵ به مردم استان است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی