رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

موافقت مجلس با تفحص از شرکت ملی مس ایران

نمایندگان مجلس با درخواست جمعی از نمایندگان جهت تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران موافقت کردند.

نمایندگان مجلس با درخواست جمعی از نمایندگان جهت تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران موافقت کردند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  ایسنا، در جلسه علنی امروز (یکشنبه) نمایندگان مجلس تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران را با ۱۲۶ رای موافق، ۲۶ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۱۸ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.

داریوش اسماعیلی نماینده سروستان به عنوان یکی از متقاضیان تفحص گفت: در شرایطی که باید واگذاری صنایع حاکمیتی همچون مس براساس قانون شرکت های بزرگ باشد و حداقل ۲۰ درصد سهام به شرکت های دولتی تعلق گیرد، شاهدیم که این شرکت سهامش را در بانک گذاشته و تسهیلات گرفته و آن را پرداخت نکرده که باعث بروز مشکلاتی شده است.

وی همچنین با اشاره به وضعیت اکتشافات در شرکت ملی مس ایران گفت: طبق گزارشات ما محدوده‌هایی به نام پتانسیل‌های معدنی با قیمت چندین برابر به شرکت صنایع مس فروخته شده که به نظر می‌رسد این کار از طریق دلالان و معاملان با فروشنده‌ها بوده است.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از عدم استفاده از نیروهای جوان در این شرکت گفت: این شرکت ملاحظات زیست محیطی در برخی استان ها رعایت نکرده که مشکلاتی را به وجود آورده است. ما با توجه به تمامی این مشکلات می‌خواهیم بر این تفحص معلوم کنیم که آیا این مشکلات ناشی از احمال مدیران شرکت یا مشکلات ساختاری بوده است.

وی در پایان یادآور شد: این تقاضا در مجلس قبل به تصویب رسیده بود و بیش از ۹۰ درصد کارهای آن انجام شده اما چون کار به مجلس جدید کشیده شد، لازم بود که مجددا در مجلس به تصویب برسد. در صورت تصویب مجلس ظرف دو سه ماه آینده گزارش تفحص را ارائه می‌کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی