رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

طرح های صنعتی
رییس صنعت و معدن چهارمحال و بختیاری:

تأمین «آب» مشکل اصلی شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری است

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: تأمین آب مشکل اصلی شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری است اما تاکنون هیچ واحد صنعتی به علت کمبود آب تعطیل نشده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: تأمین آب مشکل اصلی شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری است اما تاکنون هیچ واحد صنعتی به علت کمبود آب تعطیل نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، نعیم امامی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح ۲۵ پروژه عمرانی در شهرک های صنعتی استان اظهار داشت: شهرک صنعتی شهرکرد با وجود نیاز به آب اما مشکل کمبود آب ندارد و حتی کارخانه تاراز، بزرگترین قطب تولید ورق‌های فولادی نیز در حال فعالیت است.

وی با اشاره به وجود تنها ۱۵ واحد مشکل‌دار در استان افزود: مشکل فاینانس و ورود کالای پتروشیمی لردگان رفع شده و اکنون ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا تیرماه سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به رونق فاز ۳ شهرک صنعتی شهرکرد بیان کرد: به جز چند واحد که مشکل آنها باید در تهران رفع شود مابقی واحدها روی ریل تولید قرار دارند.

امامی با بیان اینکه میانگین تولید واحدهای صنعتی استان ۳۵ تا ۴۰ درصد بود، گفت: امروز میانگین تولید واحدهای صنعتی استان با اقدامات انجام شده به بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به وضعیت کارخانه برفاب خاطرنشان کرد: کارخانه برفاب نیرویی اخراج نکرده بلکه قرارداد این افراد تمام شده بود و اکنون با ۱۰۰ نفر از کسانی‌که قرارداد آن‌ها به پایان رسیده بود مجدداً قرارداد بسته شد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به جایگاه نمونه صنعت استان در سطح کشور تصریح کرد: امسال ۱۲۰۰ پرونده مربوط به ۴۰۰ واحد صنعتی بررسی که تنها ۱۰ واحد مشکل‌دار باقی مانده است.

امامی با بیان اینکه ۳۳۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۰۰ طرح صنعتی و ۲۲۰ طرح کشاورزی پرداخت شده است، گفت: امسال در حوزه صنعت، معدن و تجارت برای ۴ هزار و ۱۶۵ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در ۳ سال گذشته واحدها و طرح‌های بزرگ استان افتتاح شده از همین‌رو باید به دنبال سرمایه‌گذار جدید باشیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی