رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

بافت های فرسوده
یک کارشناس مسکن گفت؛

لزوم توجه به احیای بافت های فرسوده

علیرضا ابلغی کارشناس مسکن گفت: مکان یابی نامناسب، نبود زیر ساخت های لازم و خدمات روبنایی به عنوان بزرگترین چالش های پروژه مسکن مهر است.

علیرضا ابلغی کارشناس مسکن گفت: مکان یابی نامناسب، نبود زیر ساخت های لازم و خدمات روبنایی به عنوان بزرگترین چالش های پروژه مسکن مهر است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا ابلغی کارشناس مسکن، از مسکن مهر به عنوان یکی از بزرگترین اشتباهات دولت گذشته یاد کرد و افزود: هم اکنون تعداد زیادی از واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی هستند که این امر نشان از وجود مشکلاتی در این حوزه دارد.
وی با ابراز گلایه مندی از عملکرد دولت گذشته عنوان کرد: نبود زیر ساخت های لازم و خدمات روبنایی از جمله موانعی بود بر میزان متقاضی تاثیری سوئی داشته و از مهاجرت جمعیت به این بخش خودداری کرد.
ابلغی با بیان اینکه راهکارهای متفاوتی برای تحریک بازار مسکن وجود داشت، گفت: دولت می توانست به جای تخصیص اعتبارات و تزریق هزینه های گزاف به مناطق دور از امکانات اولیه شهری، به احیا و نوسازی بافت های فرسوده می پرداخت.
این کارشناس مسکن تصریح کرد: حل معضلات متقاضیان از یک سو و بدهی پیمانکاران از سوی دیگر از جمله مشکلاتی است که هم اکنون دولت یازدهم را وادار به ارائه راهکارهای مناسب کرده است.
وی در پاسخ به این سوال که افزایش وام مسکن مهر تا چه میزان می تواند راهکار مناسبی برای بهبود وضعیت فعلی شود، افزود: این وام می توانتد گام مثبتی در راستای خانه دار شدن قشر متوسط تلقی شود اما این اتفاق زمانی رخ می دهد که اعطای وام منوط به  زمان و شرایط بازپرداخت متناسب گروه های هدف باشد.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی