رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

تسهیلات بانکی

رئیس کل بانک مرکزی؛ ولی الله سیف گفت: در طرح رونق تولید و حمایت از واحدهای کوچک و متوسط،۲۱ هزار واحد راکد و نیمه فعال با دریافت ۱۵۰هزار میلیارد ریال تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند.

رئیس کل بانک مرکزی؛ ولی الله سیف گفت: در طرح رونق تولید و حمایت از واحدهای کوچک و متوسط،۲۱ هزار واحد راکد و نیمه فعال با دریافت ۱۵۰هزار میلیارد ریال تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  شاتا ؛ « ولی الله سیف» با اعلام این خبر، افزود : یکی از سیاست های بانک مرکزی پرداخت تسهیلات به واحدهای اقتصادی کوچک و متوسط است تا به فعالیت خود ادامه دهند.
وی با بیان اینکه بازگشت۲۱ هزار واحد راکد به چرخه تولیدات کشور باعث رونق اقتصادی و جنب و جوش در شهرک های صنعتی کشور شده است، افزود: فعال شدن این واحدها در شهرهای مختلف از مهاجرت افراد از شهرهای کوچک به بزرگ جلوگیری و پراکندگی جمعیت را حفظ می کند.
سیف گفت: برای اینکه تعداد واحدهای بیشتری بتوانند از تسهیلات برای فعالسازی دوباره استفاده کنند برخی از شروط پرداخت تسهیلات نظیر وجود نداشتن چک برگشتی و نسبت مالکانه بالای ۲۵ درصد را حذف کردیم.
رئیس کل بانک مرکزی در عین حال بر این مساله تاکید کرد که این تسهیلات به واحدهایی پرداخت می شود که محصولات تولیدی آن ها زیان ده نباشد و فعالیت آن ها به رونق تولید کمک کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی