رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

نیروگاه
با ۲۹۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری؛

واحدهای بخار ۲ نیروگاه برق آماده بهره برداری شد

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی؛ محسن طرزطلب، گفت: با بهره‌برداری از دو نیروگاه بخش گاز نیروگاه‌های سیکل ترکیبی ماهشهر و بهبهان، ۹۸۰ مگاوات به ظرفیت برق کشور افزوده می‌شود.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب درباره آخرین وضعیت ساخت و راه اندازی طرح های جدید نیروگاهی در کشور، گفت: با بهره‌برداری از این دو نیروگاه بخش گاز نیروگاه‌های سیکل ترکیبی ماهشهر و بهبهان ۹۸۰ مگاوات به ظرفیت برق کشور افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اعلام اینکه بهره برداری از واحدهای بخاری، راندمان این نیروگاه‌ها را تا بیش از ۵۰ درصد افزایش می‌دهد، تصریح کرد: نیروگاههای سیکل ترکیبی ماهشهر در قالب چهار واحدگازی از مجموعه طرح ۶۰۰۰ مگاوات نیروگاه گازی (فاز دوم) و نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در قالب طرح‌های BOO در راستای توسعه تولید برق در جنوب کشور احداث شده‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای انتقال برق تولیدی این نیروگاه‌ها به مدار برق کشور، دو پست ۲۳۰ و ۴۰۰ کیلوولت به ترتیب در نیروگاه‌های سیکل ترکیبی ماهشهر و بهبهان احداث شده‌ است، یادآور شد: این تاسیسات، برق تولیدی از این دو را به شبکه منتقل می‌کنند.

به گزارش مهر، نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر در ۱۵ کیلومتری شهر ماهشهر و در حاشیه شرقی جاده قدیم جراحی و در زمینی به مساحت حدود ۱۰۰ هکتار و نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در کیلومتر ۲۰ جاده بهبهان – رامهرمز خوزستان با اعتباری بالغ بر ۲۹۰ میلیون یورو توسط بخش خصوصی احداث شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی