رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

اولویت صنعت و تجارت حل مسائل بانکی
رئیس انجمن فولاد ایران مطرح کرد؛

اولویت صنعت و تجارت حل مسائل بانکی

رئیس انجمن فولاد ایران با بیان اینکه بازی باخت-باخت بین صنعت کشور و بانک‌ها به راه افتاده است، گفت: در این مسیر معلوم نیست چه روزی به نقطه‌ای می‌رسیم که دیگر کسی نمی‌تواند مشکلات آن را حل کند.

رئیس انجمن فولاد ایران با بیان اینکه بازی باخت-باخت بین صنعت کشور و بانک‌ها به راه افتاده است، گفت: در این مسیر معلوم نیست چه روزی به نقطه‌ای می‌رسیم که دیگر کسی نمی‌تواند مشکلات آن را حل کند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از اگزیم نیوز، محمود اسلامیان رئیس انجمن فولاد ایران امروز در نخستین گردهمایی تشکل‌های ملی وابسته به اتاق بازرگانی ایران گفت: مسائل و مشکلات ما در ۲ سطح داخلی تشکل‌ها و دیگری در سطح مسائل ملی است که همه انجمن‌ها با آن درگیر هستند.

وی افزود: اشکال این است که برای حل مسائل و مشکلات ما روی یک موضوع متمرکز نمی‌شویم و مشکلاتمان را اولویت‌بندی نمی‌کنیم.

اسلامیان بیان داشت: در جلسات مختلف که با مسئولین و مقامات کشوری داریم ده‌ها موضوع و مسئله را مطرح می‌کنیم و همین مسئله باعث فرصت برای مسئولان می‌شود تا به یک یا ۲ موضوع ساده‌تر بپردازند و مسائل مهمتر تشکل‌ها را حل نکنند.

رئیس انجمن فولاد ایران با بیان اینکه موضوع بانک‌ها برای صنعت و بخش‌های تجاری ما یک اولویت است، گفت: این را همه می‌دانیم، ولی خیلی راحت از کنار آن عبور می‌کنیم.

اسلامیان بیان داشت: اگر موضوع بانک‌ها یا موضوع خصوصی‌سازی برای ما مورد اهمیت است باید یک مطالعه دقیق در رابطه با آن انجام دهیم و درخواست‌ها و مطالباتمان را در این بخش براساس مستندات علمی به مسئولین ارجاع داده و از آنها مطالبه کنیم.

وی با بیان اینکه بازی باخت-باخت بین صنعت کشور و بانک‌ها راه افتاده است، گفت: این بازی قرار است چه مسیری را طی کند و در چه مسیری قرار دارد و چه روزی به نقطه‌ای می‌رسد که دیگر کسی نمی‌تواند آن را حل کند.

وی گفت: سئوال من این است که ما چه تصویر دقیقی از این موضوع ارائه کرده‌ایم و ما کی باید این مطالبه را مطرح کنیم تا این وضعیت اصلاح شود.

وی با بیان اینکه با این مسیری که بانک‌ها طی می‌کنند هم خود و هم صنعت را به زمین می‌زنند، گفت: وظیفه ما در ارتباط با چنین مشکلاتی این است که با اولویت‌بندی و تحلیل علمی دقیق در پی حل مشکلات توسط مسئولان باشیم و تا فکر مسئولان را در این رابطه تغییر ندهیم هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

اسلامیان افزود: حدود ۲ دهه است که در مورد خصوصی‌سازی حرف می‌زنیم ولی چه اتفاقی در این رابطه افتاده است؟ ما چند تصمیم مستند با اعداد و ارقام روی میز مسئولین گذاشته‌ایم.

رئیس انجمن فولاد ایران گفت: حتی اگر برای تحلیل علمی در این مسیرها از مشاوران بین‌المللی هم کمک بگیریم خوب است، چرا که وقتی یک گزارش علمی مستند و دقیق ارائه شود می‌توان موضوعات را پیگیری کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی