رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

احیاء 7500واحد صنعتی راکد در کشور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

احیاء ۷۵۰۰واحد صنعتی راکد در کشور

هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد در کشور امسال احیا شده است. به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری صداو سیما معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این واحدهای صنعتی راکد در کشور امسال درچارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی احیا شده و مجدد به چرخه تولید بازگشته است. علی یزدانی  […]

هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد در کشور امسال احیا شده است.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری صداو سیما معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این واحدهای صنعتی راکد در کشور امسال درچارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی احیا شده و مجدد به چرخه تولید بازگشته است.

علی یزدانی  افزود: هدف این سازمان توسعه صنعتی است و هیچ مشکلی برای کاهش قیمتها و تسهیل شرایط برای استقرار واحدهای صنعتی در شهرکها و نواحی وجود ندارد.

او گفت: بر اساس پیشنهاد دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب برنامه ششم توسعه ۳۰درصد از مالیات بر ارزش افزوده سهم شهرداریها و دهیاریها به تکمیل زیرساختها و مبلمان شهری شهرک ها و نواحی صنعتی کشور اختصاص یافت.

یزدانی افزود:از سال آینده با اجرای تمرکز زدایی همه اختیارات شهرکها و نواحی صنعتی در کشور به استانها واگذار می شودو هیچگونه افزایش قیمت برای واحدهای مستقر در بیشتر شهرکها و نواحی صنعتی کشور اعمال نمی شود.

او گفت:همچنین با واحدهایی که به تعهدات عمل نکرده اند و مجموع جرائم آنها به چهار هزار میلیارد ریال رسیده است در چارچوب سیاست اقتصاد مقاومتی رسیدگی می شود.

یزدانی افزود: از ۹۶هزار جواز صنعتی کشور ،هفت هزار و ۶۰۰ جواز مربوط به خراسان رضوی است.

خراسان رضوی دارای ۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی دارای زمین و ۳۸ شهرک و ناحیه صنعتی به بهره برداری رسیده است که از این تعداد ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی درمناطق محروم و کمتر توسعه یافته واقع شده است..
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی