رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
  • السبت ۹ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 19 June

آب
مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور؛

شاهد تحولات عمده ای در صنعت آب و برق کشور هستیم

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور؛ حمیدرضا جانباز، با بیان اینکه شاهد تحولات عمده ای در صنعت آب و برق کشور هستیم، گفت: با توجه به حمایت دولت و در سایه تدبیر وزیر نیرو چهار اولویت آب، فاضلاب، محیط زیست و حمل و نقل ریلی در برنامه ششم توسعه گنجانده شده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور؛ حمیدرضا جانباز، با بیان اینکه شاهد تحولات عمده ای در صنعت آب و برق کشور هستیم، گفت: با توجه به حمایت دولت و در سایه تدبیر وزیر نیرو چهار اولویت آب، فاضلاب، محیط زیست و حمل و نقل ریلی در برنامه ششم توسعه گنجانده شده است.
به گزارش دفتر روابط عمومی آبفای استان همدان، حمیدرضا جانباز شنبه ۱۶ بهمن در آئین افتتاحیه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر رزن، خطاب به نمایندگان مجلس اظهار کرد: در هفته آینده در موضوع آب رسانی روستایی و استفاده از صندوق توسعه ملی در اعتبارات این طرحها مباحثی در مجلس مطرح خواهد شد که امیدواریم این موارد مدنظرشان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در دهه فجر ۱۴۰۰ روستا با جمعیت بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از آب آشامیدنی بهره‌مند میشوند، تصریح کرد: در بحث تضمین خرید آب اتفاق خوبی در کشور رخ داده به طوریکه ۱۲۰ قرارداد با قیمت به‌روز شده بیش از ۷ هزار میلیارد تومان منعقد شده است.
مهندس جانباز عنوان کرد: همچنین اقدامات خوبی در زمینه فاضلاب در کشور انجام شده است به طوریکه در ایام دهه فجر فاضلاب بیش از ۱۱ روستا به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به تصفیه‌خانه فاضلاب شهر رزن گفت: نبود تصفیه‌خانه فاضلاب رزن یکی از مشکلات این شهر بود که امسال مسأله نقدینگی نیز از مسائل جدی این طرح به شمار می‌آمد که در حال حاضر فاضلاب این تصفیه‌خانه با کیفیت بالایی خارج میشود و می‌توان صنعت را به سمت استفاده از پساب آن سوق داد.
مهندس جانباز از شرکت آب و فاضلاب استان همدان خواست باقیمانده انشعابات واگذار نشده را در یک بسته کاری بسیار فشرده‌ای تعیین تکلیف کرده و در این کار تسریع دهد.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور؛ حمیدرضا جانباز 1
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی