رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

مراحل راه اندازی و آموزش دیگ بخار سیا

کتاب مراحل راه اندازی و آموزش دیگ بخار سیار نوشته مهندس قربانعلی میرزازاده، مدیر عامل شرکت پاکمن است. این کتاب با معرفی دیگ بخار سیار، در مورد مشخصات آن و همچنین نحوه راه اندازی آن توضیح می دهد.

کتاب مراحل راه اندازی و آموزش دیگ بخار سیار ،  توسط دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن، زیرنظر مهندس میرزازاده به نگارش در آمده است. مهندس قربانعلی میرزازاده، مدیر عامل شرکت پاکمن است. این کتاب با معرفی دیگ بخار سیار، در مورد مشخصات آن و همچنین نحوه راه اندازی آن توضیح می دهد.

 

   عنوان کتاب کتاب مراحل راه اندازی و آموزش دیگ بخار سیار
   نویسنده دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن
   مترجم
   درباره کتاب

کتاب مراحل راه اندازی و آموزش دیگ بخار سیار، به تشریح قابلیت این نوع از دیگ بخار ها پرداخته و در مورد مشخصات آن و همچنین نحوه راه اندازی آن توضیح می دهد.

در مقدمه این کتاب آمده است:

از دیرباز استفاده از تجهیزات مولد بخار در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع فولاد، صنایع سیمان، صنایع غذایی، نیروگاه‌ها، موتورخانه‌های گرمایش ساختمانی و اغلب صنایع کوچک و بزرگ بصورت ثابت( موتورخانه) معمول بوده و تجهیزات تولید بخار از جمله دیگ‌بخار، مخازن سوخت، مبدل‌ها، مخازن آب، سیستم‌های صنعتی، تصفیه آب، و … در یک محل ثابت، نصب شده و از آن بهره‌برداری می‌گردد.

ولی امروزه با توجه به پیشرفت صنایع و ایجاد تغییر در روش‌های تولید و رقابت سخت بر سر کاهش هزینه‌ها تولید و نیاز به افزایش سرعت در راه‌اندازی پروژه‌ها و بهره‌وری زمان در پروژه‌ها نیازمندی‌های جدیدی به وجود‌ آورده که روش‌های قبلی تولید بخار جواب‌گوی آن‌ها نیست و یا به نسبت هزینه اولیه نصب و راه‌اندازی بهره‌وری کمی حاصل نماید، لذا می بایست محصول جدیدی تولید می شد که جواب‌گوی نیازهای کل ذیل باشد.

۱- قابلیت حمل از محل به محل دیگر بدون نیاز به اجرای عملیات طولانی و هزینه بر لوله‌کشی ، کابل‌کشی، عایق‌کاری و ….

۲- قابلیت ذخیره سوخت و آب برای زمان محدود و تولید آب نرم برای استفاده مستمر و همچنین عدم وابستگی به شبکه برق و آب و سوخت

۳- قابلیت راه‌اندازی سریع پس از استقرار در محل مصرف

استفاده‌کنندگان دیگر:

در ایران استفاده از دیگ‌های بخارسیار چندان مرسوم نبوده ولی باتوجه به شرایط ویژه پروژه‌های صنعتی و تولیدی در حال حاضر ساخت این محصول را ضروری نموده است،این در حالی است که در جوامع پیشرفته به موازات تکمیل و توسعه موتورخانه‌ها این سیستم نیز پیشرفت نموده و موسساتی بعنوان rental system جهت اجاره بویلرهای سیار مشغول به ضمانت هستند.

   درباره نویسنده مهندس قربانعلی میرزا زاده مدیر عامل و موسس شرکت پاکمن است.

شرکت پاکمن تولید کننده انواع بویلر های آبگرم و بخار به صورت واترتیوب و فایرتیوب ، بویلر های روغن داغ، مبدل حرارتی بخار و آبگرم، مخازن تحت فشار، تجهیزات تصفیه آب و … است.

دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن کتابهای دیگری نیز در مورد تاسیسات گرمایشی موتور خانه و تجهیزات آن به نگارش در آورده است، که در ادامه به نمونه ای از آنها اشاره شده است.

کتابچه موتور خانه استخر
کتاب راه اندازی آموزش و بهره برداری از دیگهای آبگرم
کتاب موتورخانه بخار شرکت پاکمن
کتاب انتخاب بویلر شرکت پاکمن
شاخص های مؤثر در محاسبات راندمان بویلر
   منبع شرکت پاکمن
   حجم فایل  ۱٫۲۶۲ مگابایت
   پسورد فایل  www.wikipg.ir
دانلود کتاب

 

 

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی