رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

کتابچه موتور خانه استخر

کتابچه موتور خانه استخر توسط دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن به نگارش در آمده است. در این کتاب هرآنچه که یک مهندس تاسیسات در مورد گرمایش استخر و موتورخانه استخر باید بداند، آمده است.

کتابچه موتور خانه استخر توسط دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن، زیرنظر مهندس میرزازاده به نگارش در آمده است. در این کتاب هرآنچه که یک مهندس تاسیسات در مورد گرمایش استخر و موتورخانه استخر باید بداند، آمده است.

 

   عنوان کتاب  موتور خانه استخر
   نویسنده  دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن
   مترجم
   درباره کتاب
کتابچه موتور خانه استخر توسط دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن، زیرنظر مهندس میرزازاده تشکیل و تصحیح شده است.

در این کتابچه سعى شده تا به ساده ترین شکل، تاسیسات مورد استفاده در موتورخانه ى یک استخر شنا مورد بررسى قرار گیرد و به بحث هاى حاشیه اى پرداخته نشود.

در این مجموعه، طراح ىِ سیستم گرمایش، فیلتراسیون و پمپاژ یک استخر مورد بررسى قرار گرفته است و با بهره گیرى از کتاب  Ashrae  و تجربیات مدیران شرکت پاکمن در ساخت و طراحى تاسیسات مکانیکى استخر، مجموعه اى کم نظیرى درباره ى موتورخانه ى استخر در اختیار شما مهندسین و دانشجویان گرانقدر قرار بگیرد.

این مجموعه در۵ فصل ارائه شده است که فصل اول به عنوان مقدمه به بررسى کلى تاسیسات مجموعه استخر شنا پرداخته و نماى کلى از یک موتورخانه ى استخر تحلیل شده است.

در فصل دوم این مجموعه به انتخاب سیستم گرمایشى براى استخر اشاره شده است و در ادامه نحوه انتخاب بویلر و ادوات گرمایشى استخر به تفضیل آورده شده است .

در فصل سوم این کتابچه انواع فیلترها و روش هاى تصفیه آب با یکدیگر مقایسه شده و در انتها طریقه محاسبات فیلترهاى شنى و انتخاب آنها براى استخر هاى شنا مورد بررسى قرار گرفته است.

در فصل چهارم سیستم پمپاژ استخر و جکوزى، در کنار روش انتخاب پمپ از روى کاتالوگ ارائه شده است .

در فصل پنچم این کتابچه، مثال کامل و واضحى از یک استخر به ابعاد ۱۲,۵متر در۲۵ متر و نحوه طراحى موتورخانه ى این استخر آورده شده است.

امیدواریم که مطالب این مجموعه مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرددر انتها لازم مى دانیم از مدیریت محترم شرکت پاکمن، جناب مهندس میرزازاده کمال تشکر و قدردانى را داشته باشیم که در راستاى ارتقاى سطح علمى این صنعت تلاش هاى بسیارى را داشته اند. همچنین در این مجموعه از دانایى هاى مهندسین دفتر فنى کارخانه شرکت پاکمن و مهندسین گروه خدمات و اجراى شرکت پاکمن استفاده هاى ارزنده اى شده است که کمال تشکر و قدردانى را از این عزیزان داریم.

   درباره نویسنده

مهندس قربانعلی میرزا زاده مدیر عامل و موسس شرکت پاکمن است.

شرکت پاکمن تولید کننده انواع بویلر های آبگرم و بخار به صورت واترتیوب و فایرتیوب ، بویلر های روغن داغ، مبدل حرارتی بخار و آبگرم، مخازن تحت فشار، تجهیزات تصفیه آب و … است.

دپارتمان پژوهش شرکت پاکمن کتابهای دیگری نیز در مورد تاسیسات گرمایشی موتور خانه و تجهیزات آن به نگارش در آورده است، که در ادامه به نمونه ای از آنها اشاره شده است.

کتاب مراحل راه اندازی و آموزش دیگ بخار سیار
کتاب راه اندازی آموزش و بهره برداری از دیگهای آبگرم
کتاب موتورخانه بخار شرکت پاکمن
کتاب انتخاب بویلر شرکت پاکمن
راه اندازی آموزش و بهره برداری از دیگهای آبگرم
شاخص های مؤثر در محاسبات راندمان بویلر

 

   منبع آی آر ایبوکس
   حجم فایل  ۱٫۹۸ مگابایت
   پسورد فایل  www.wikipg.ir
دانلود کتاب

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی