رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

نیروگاه تجدیدپذیر

وزیر نیرو گفت: نیروگاه ۷ مگاواتی همدان با سرمایه‌گذاری خارجی از کشور آلمان و ایرلند انجام شده و امیدواریم در زمان خیلی کوتاه شاهد جذب ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در نیروگاه تجدیدپذیر در کشور باشیم.

 وزیر نیرو گفت: نیروگاه ۷ مگاواتی همدان با سرمایه‌گذاری خارجی از کشور آلمان و ایرلند انجام شده و امیدواریم در زمان خیلی کوتاه شاهد جذب ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در نیروگاه تجدیدپذیر در کشور باشیم.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری دانشجو، حمیدچیت چیان با تاکید بر لزوم توجه به انرژی های تجدیدپذیر گفت: در سال های اخیر هزینه سرمایه‌گذاری در انرژی‌های خورشیدی به شدت کاهش پیدا کرده و ما نیز برنامه‌ریزی وسیعی برای استفاده از این نیروگاه ها داریم.

وی تصریح کرد: قرار است در طی برنامه ششم حدود ۵ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر (عمدتا خورشیدی و بادی) در کشور احداث شود.

چیت‌چیان ادامه داد: قبل از اینکه این نیروگاه افتتاح شود بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور یک مگاوات بوده است،اما در حال حاضر ۲ نیروگاه ۷ مگاواتی با مجموع ۱۴ مگاوات  ظرفیت در استان همدان افتتاح می شود.

وی تأکید کرد: همزمان با افتتاح این نیروگاه‌ها،  ۳ نیروگاه ۷ مگاواتی نیز کلنگ زنی می شود.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: بلافاصله با چند هفته فاصله اولین نیروگاه ۱۰ مگاواتی وارد مدار خواهد شد که در استان اصفهان خواهد بود.

تاثیر نیروگاه تجدیدپذیر

چیت‌چیان اضافه کرد: مزیت این نیروگاه این است که هیچکدام از این نیروگاه ها آلودگی نخواهد داشت و در عین حال این نیروگاه ها می توانند با راندمان بسیار بالایی برق تولید کرده و از نظر هزینه می‌توانند کاملا قابل رقابت با انرژی های فسیلی است.

وی تأکید کرد: این دو نیروگاه با سرمایه گذاری خارجی از کشور آلمان و ایرلند انجام شده که امیدواریم در زمان خیلی کوتاه شاهد قریب ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در نیروگاه تجدیدپذیر در کشور باشیم.

وزیر نیرو در پایان گفت: افتتاح این نیروگاه نشان دهنده این است که احداث نیروگاه های تجدیدپذیر سرعت پیدا کرده و ایران نقش قابل توجهی را در آینده در جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای خواهد داشت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی