رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

واحدهای راکد صنعتی
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

۲۱ هزار واحد تعطیل و نیمه راکد صنعتی فعال شده اند

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ رحمانی، از افتتاح ۴۵۰۰ واحد تولیدی جدید در کشور خبر داده و گفت: پرداخت تسهیلات به ۲۱ هزار واحد تعطیل و نیمه راکد صنعتی در کشور انجام شده و این واحدها دوباره به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از  شاتا، رحمانی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح سه طرح صنعتی و بازدید از دو واحد تولیدی کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت تمام توان خود را به کار گرفته تا بتواند واحدهای راکد صنعتی را به چرخه تولید باز گرداند.

وی ادامه داد: وزارت صنعت و معدن حتی اگر با راه اندازی یک واحد تولیدی تنها یک نفر نیز صاحب شغل شود با جدیت در این خصوص تلاش می کند.

تسهیلات واحد های صنعتی

رحمانی گفت: این ۲۱ هزار واحد که تسهیلات دریافت کرده اند طی سال های قبل یا دچار رکود کامل و تعطیلی شده بودند و یا با ظرفیتی پائین تر از توان خود به فعالیت ادامه می دادند که خوشبختانه هم اکنون با حداکثر توان در حال تولید هستند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از افتتاح و بهره برداری از چهار هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی جدید در سال جاری خبر داد و گفت: برنامه امسال وزارتخانه افتتاح پنج هزار و ۴۰۰ واحد است که انشاالله محقق خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به واحدهای صنعتی افتتاح شده کرمانشاه اظهار کرد: این طرح ها که همگی با استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی دوباره شروع به کار کردند، حدود ۳۰۰ فرصت شغلی را به صورت مستقیم ایجاد می کند.

رحمانی یادآوری کرد: از جمله ویژگی های این واحدها که امروز در کرمانشاه به بهره برداری رسید استفاده از فن آوری روز بود که امیدوارم هر ساله بر میزان تولیداتشان افزوده شود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی