رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

پایان بحران گازی کشور
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران؛

پایان بحران گازی کشور

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت که بحران افت فشار و قطعی احتمالی گاز مشترکان خانگی کشور با مدیریت جهادی مدیران و همکاری مردم پایان یافته است .

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت که بحران افت فشار و قطعی احتمالی گاز مشترکان خانگی کشور با مدیریت جهادی مدیران و همکاری مردم پایان یافته است .

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از  ایرنا ، حمید رضا عراقی روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران گاز مازندران با قدر دانی از شهروندان استان های شمالی کشور ، افزود : محدودیت های اعمال شده برای جایگاههای سی ان جی و واحدهای صنعتی پر مصرف نظیر نیروگاهها و کارخانه ها نیز در روزهای آینده برداشته می شود.
گاز صنایع پرمصرف و جایگاههای سی ان جی مازندران از پنجشنبه هفته پیش در پی تشدید سرما و بارش برف و باران قطع شد. شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران تمامی مدارس و دانشگاههای استان را هم برای امروز شنبه تعطیل کرد تا از افت احتمالی فشار گاز در شبکه خانگی جلوگیر کند .
بررسی های خبرنگاران ایرنا در مناطق مختلف مازندران نشان می دهد که با وجود کاهش شدید دمای هوای استان که شب گذشته در بعضی مناطق تا ۲۰ درجه زیر صفر رسید ، هیچگونه خللی در شبکه گاز مصرفی خانگی رخ نداد.
معاون وزیر نفت در این نشست مهم ترین دغدغه شرکت ملی گاز ایران را احتمال افت فشار و قطعی گاز استان های شمالی بویژه استان مازندران در یک ماه گذشته معرفی کرد و گفت : با این که ۳۵ روز از قطعی گاز وارداتی از ترکمنستان گذشته و شاهد برودت هوا در بیشتر استان های کشور بودیم ، اما چالشی برای تامین گاز خانگی ایجاد نشده است.
عراقی افزود : مدیریت جهادی استانداران ، فرمانداران، بخشداران، اعضای شورای اسلامی شهر و روستا ، نمایندگان مردم شمال در مجلس و از همه مهم تر مصرف بهینه و صرفه جویی گاز توسط مردم عامل اصلی موفقیت و پیروزی در این زمینه بوده است.
وی با تاکید بر این که امروز هیچگونه مشکلی در تامین گاز مشترگان خانگی وجود ندارد ، گفت : مردم استان های شمالی و مسئولان بدرستی همکاری کردند.
** طرح های تقویت فشار گاز
عراقی گفت که برای جلوگیری از قطعی احتمالی گاز در استان های شمالی ، طرح های تقویت فشار گاز در دشت شاد گرگان ، رشت – سنگر و ایستگاه رامسر انجام شده است .
وی افزود : روزانه ۳۸ میلیون مترمکعب گاز مورد نیاز استان های مازندران و گلستان از این ایستگاهها وارد شبکه اصلی منتهی به استان های شمالی شده است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت : امروز تمامی ۲۰۰ توربین ایستگاههای گاز ایران با قدرت در حال فعالیت هستند و با وجود ثبت سرمای زیر ۱۸ درجه ، در هیچ نقطه ای از کشور گاز خانگی دچار افت فشار و یا قطعی نشده است .
** استعفاء ، تضمین تامین گاز استان های شمالی
معاون وزیر نفت همچنین گفت که برای قطع نشدن گاز استان های شمالی ، استعفایش را به عنوان ضمانت به وزیر نفت تعهد کرده بود .
وی توضیح داد : من به مازندران آمدم تا مدیریت گاز را در استان های مازندران و گلستان از نزدیک داشته باشم و به وزیر نفت نیر اعلام کردم که اگر گاز خانگی این ۲ استان قطع شود به شرکت ملی نفت ایران بر نمی گردم.
عراقی نقش مردم این استان ها را در برقرار ماندن جریان گاز شبکه خانگی مهم تر از سایر عوامل دانست و گفت با قدردانی چند باره از مردم ، گفت : قطع نشدن گاز خانگی استان های شمالی تودهنی به بد خواهان داخلی و خارجی هم بوده است.
وی افزود : مدیریت بحران گاز کشور بویژه قطع نشدن گاز خانگی استان های شمالی نشانگر تدبیر دولت یازدهم و افتخار ملی است و برای حل دائمی این مشکل دولت تا پایان امسال چندین طرح گاز رسانی را به بهره برداری می رساند.
معاون وزیر نفت به طرح انتقال خط ۴۲ اینچ دامغان ساری اشاره کرد و گفت : این خط بدون شک تا مرداد سال آینده افتتاح می شود و مشکل افت و قطعی گاز مازندران برای همیشه رفع خواهد شد.
وی افزود : ۲۰۰ میلیون دلار هزینه مورد نیاز برای اتمام این خط هم با هدف پایداری گاز مازندران ، تامین شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی