رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

پتروشیمی ایران

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛ مرضیه شاهدائی، از مذاکره با شرکت‌های شل، توتال و باسف برای سرمایه گذاری در پتروشیمی ایران خبر داده و گفت: روز گذشته با مدیران توتال در تهران مذاکراتی به منظور ساخت یک مجتمع پتروشیمی با هدف تولید اتیلن و پلی اتیلن انجام شد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛ مرضیه شاهدائی،  از مذاکره با شرکت‌های شل، توتال و باسف برای سرمایه گذاری در پتروشیمی ایران خبر داده و گفت: روز گذشته با مدیران توتال در تهران مذاکراتی به منظور ساخت یک مجتمع پتروشیمی با هدف تولید اتیلن و پلی اتیلن انجام شد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری تسنیم، «مرضیه شاهدائی» در حاشیه مراسم “هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت” در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما قبلاً تفاهم‌نامه همکاری با شرکت توتال فرانسه امضا کرده بودیم و روز گذشته در حاشیه سفر مقامات فرانسه به ایران، مذاکراتی با مدیران این شرکت فرانسوی انجام شد که جنبه رسمی‌تری داشت.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه “هنوز پروژه‌ای برای شرکت توتال تعریف نشده است”، گفت: روز گذشته با مدیران توتال در تهران مذاکراتی به منظور ساخت یک مجتمع پتروشیمی با هدف تولید اتیلن و پلی اتیلن انجام شد.

وی افزود: هرگاه پروژه ای تعریف شد و به مرحله امضای قرارداد رسیدیم آنگاه می‌توان درمورد حجم سرمایه‌گذاری توتال در صنعت پتروشیمی صحبت کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در خصوص حضور شرکت BASF آلمان در صنعت پتروشیمی ایران گفت: ما مذاکراتی با این شرکت آلمانی داشته‌ایم که در تشکیل زنجیره ارزش با صنعت پتروشیمی ایران همکاری کند، این شرکت المانی نیز در این زمینه ابراز تمایل کرده اما هنوز این مذاکرات ادامه دارد و به جمع‌بندی نرسیده‌ایم.

وی ادامه داد: مذاکرات با شرکت شل انگلیس نیز برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی بود که همانند توتال بتوانند با همکاری مشترک طرح‌های پتروشیمی را توسعه دهیم اما هنوز این مذاکرات نهایی نشده و در حد همان تفاهم‌نامه است.

شاهدایی جذب سرمایه‌های سرگردان را از برنامه های تأمین مالی صنعت پتروشیمی برشمرد و گفت: قانون بودجه و بانک مرکزی این اجازه را به صندوق‌های پروژه داده است تا سرمایه‌های سرگردان را جذب و در طرح‌های مختلف پتروشیمی که بازدهی بسیار بالایی هم دارد استفاده کنند؛ از اینرو به دنبال ایجاد صندوق‌های پروژه هستیم.

وی افزود: ما نمی‌توانیم اوراق مشارکت برای پروژه‌ها عرضه کنیم اما خود پروژه‌ها می‌توانند اقدام به عرضه اوراق مشارکت داشته باشند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی