رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

شرکتهای دانش محور

رئیس امور شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری،سلطانی، با برشمردن ویژگی های شرکت های دانش بنیان گفت: آمارها نشان می‌دهد که همه غولهای اقتصادی جهان از شرکتهای دانش محور و فناوری محور هستند.

رئیس امور شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری،سلطانی، با برشمردن ویژگی های شرکت های دانش بنیان گفت: آمارها نشان می‌دهد که همه غولهای اقتصادی جهان از شرکتهای دانش محور و فناوری محور هستند.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری تسنیم، رئیس امور شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با اشاره به شرکتهای بزرگی همچون ماکروسافت، اپل و گوگل ، گفت: آمارها نشان می‌دهد که همه غولهای اقتصادی جهان از شرکتهای دانش محور و فناوری محور هستند.

وی در ادامه با برشمردن ویژگی های شرکتهای دانش بنیان همچون درون زایی، محوریت علم و فناوری، برون زایی، عدالت محوری و مردمی بودن بیان کرد شرکتهای دانش بنیان نباید متکی بر علوم و فناوری وارداتی باشد زیرا فناوری و علم شیشه عمر شرکتها هستند و آن را به راحتی در اختیار دیگران قرار نمی دهند و اضافه کرد اینکه گمان کنیم بعد از برجام خارجیها فناوری و علوم خود را در اختیار ما قرار می‌دهند خیالی باطل است و آنان فناوریشان را بعد ازبرجام به آسانی  دراختیار ما قرار نمی‌دهند.

صاحبکار از ثبت نام بیش از پانزده هزارشرکت در سامانه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان خبرداد و افزود تا به امروز شرکتهای دانش بنیان حدود شانزده هزار میلیاردتومان درآمد داشته اند. وی برای نمونه به شرکت دانش بنیان آسان پرداخت(آپ) اشاره کرد و گفت این شرکت تا به امروز دوهزار دویست میلیارد تومان درآمد داشته است.

رئیس امور شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با اشاره به فهرستهای تحریمی ایران، گفت با نگاه به منابع تحریم شده ایران از سوی غرب، ما برای عکس العمل متقابل این منابع و فهرست تحریمی را در دستور کار شرکتهای دانش بنیان قرار داده ایم.

وی درپایان با اشاره به صنعت هواپیماسازی گفت با اینکه چند شرکت هواپیما سازی کوچک در ایران وجود دارد ولی در متاسفانه در این زمینه به علت کمبود امکانات موفق نبوده ایم.

در ادامه سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی به رتبه ۱۱۸ ایران در سهولت کسب وکار و رتبه ۹۴ در اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد. وی همچنین از رتبه نوآوری فناوری در ایران خبر داد و گفت در حالی ما در نوآوری و فناوری در رتبه ۷۸ هستیم که هم اکنون عربستان و اسرائیل در این زمینه از ما بالاتر هستند.

سلطانی همچنین به بودجه سه هزار میلیار تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد و گفت تا کنون حدود نصف این بودجه برای صندوق محقق شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی