رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

کتاب بازارهای پولی بین الملل

کتاب بازارهای پولی بین الملل نوشته مرتضی علی یگانه به تشریح بازارهای پولی بین الملل و بازارهای اقتصادی می پردازد و اصطلاحات اقتصاد را به طور کامل تشریح می کند.

کتاب بازارهای پولی بین الملل نوشته مرتضی علی یگانه به تشریح بازارهای پولی بین الملل و بازارهای اقتصادی می پردازد و اصطلاحات اقتصاد را به طور کامل تشریح می کند.

 

   عنوان کتاب کتاب بازارهای پولی بین الملل
   نویسنده مرتضی علی یگانه
   مترجم
   درباره کتاب کتاب بازارهای پولی بین الملل به تشریح بازارهای پولی بین الملل و بازارهای اقتصادی می پردازد و اصطلاحات اقتصاد را به طور کامل تشریح می کند. به طور مثال در این کتاب آمده است.

واژه بورس از نام خانوادگی کسی به نام واندر بورس اخذ شده که در اوائل قرن ۱۵ میلادی در شهر بروژ در بلژیک می زیسته و جماعت صرّافان شهر مقابل خانۀ وی گرد آمده و به داد و ستد کالا، پول و اوراق بهادار می پرداختند.

بعدها به کلیّۀ اماکنی که محلّ داد و ستد پول، کالا و اسناد مالی و تجاری بود این نام اطلاق گردیده است.

در فرهنگهای لغت الفاظ مبادله، مکان مبادله و سیستم مبادله در مقابل کلمۀ بورس آمده است.اصطلاح بورس برای اوّلین بار در اروپا  به کار رفته و به نوعی بازار داد و ستد و یا نوعی سیستم خرید و فروش گفته میشود که در آن اسناد و اوراق مالی، پولهای کشورهای مختلف، طلا و امثال آن مبادله میشوند.

بورس به مفهوم عام شامل هر نوع مبادله، واسطۀ مبادله و یا بازار مبادله مانند بورس اوراق بهادار، بورس ارز، بورس اسناد، بورس طلا، بورس نفت، اتومبیل و مسکن است.

بورس اوراق بهادار بازاری رسمی و متشکّل است که در آن خرید و فروش سهام شرکتها یا  اوراق قرضۀ دولتی یا خصوصی تحت ضوابط معیّن انجام گرفته و مشخّصه مهمّ آن حمایت قانونی از صاحبان پس اندازها یا سرمایه های راکد است.

   درباره نویسنده
   منبع آی آر ایبوکس
   حجم فایل ۴٫۸۶ مگابایت
   پسورد فایل  www.wikipg.ir
دانلود کتاب

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی