رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 13 June

برگزاری نخستین نمایشگاه و مسابقه صنعت تولید افزایشی

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری از برگزاری نخستین نمایشگاه و مسابقه صنعت تولید افزایشی خبر داد.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری از برگزاری نخستین نمایشگاه و مسابقه صنعت تولید افزایشی خبر داد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمود مهرداد شکریه اظهار کرد: فناوری چاپگرهای سه بعدی انقلاب چهارم صنعتی در دنیا محسوب می شود که تحقیقات و کاربردهای صنعتی در این زمینه روز به روز در دنیا در حال گسترش بوده و در کشورهای اروپایی و امریکا سرمایه گذاری های زیادی روی این حوزه متمرکز شده است بنابراین اهمیت این حوزه نشان می دهد که در کشور نیز باید اقدامات منسجمی در این حوزه برای پیشرفت شکل گیرد.

به گفته وی،در چند سال اخیر این صنعت در دنیا رشد چشمگیری داشته و در ایران نیز فعالیت هایی به صورت پراکنده انجام شده است بنابراین با توجه به اهمیت موضوع ستاد در نظر دارد رویدادی سالیانه برای متمرکز کردن و ساماندهی فعالیت‌های این حوزه در قالب نمایشگاه و مسابقه برگزار کند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی افزود: در این راستا برای نخستین بار نمایشگاهی از دستاورد شرکت های داخلی و خارجی که در ایران عرضه محصول دارند، برپا می شود. همچنین در کنار آن مسابقه ای بین تولیدکنندگان داخلی برگزار می‌شود البته در این مسابقه دانش آموزان، دانشجویان و مخاطبان این صنعت می توانند شرکت کنند،در واقع هدف اصلی ستاد این است این صنعت مهم را به صورت رویدادی سالیانه رصد کند.

همچنین برگزاری نشستی یک روزه با حضور اساتید برجسته از دیگر اتفاقات این رویداد است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی