رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • الخميس ۷ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 17 June

بر اساس اعلام انجمن جهانی آهن و فولاد؛

ایران چهاردهمین تولیدکننده فولاد جهان

انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد ایران چهاردهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در سال ۲۰۱۶ شناخته شده و ایران در این سال بیشتر از کشورهای صنعتی مثل فرانسه، اسپانیا و کانادا فولاد تولید کرده است. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی و به نقل از  خبرگزاری تسنیم، انجمن جهانی آهن […]

انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد ایران چهاردهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در سال ۲۰۱۶ شناخته شده و ایران در این سال بیشتر از کشورهای صنعتی مثل فرانسه، اسپانیا و کانادا فولاد تولید کرده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی و به نقل از  خبرگزاری تسنیم، انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۱۰٫۸ درصدی تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۶ خبر داده است.

تولید فولاد ایران که در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۶٫۱ میلیون تن گزارش شده بود در سال ۲۰۱۶ به ۱۷٫۹ میلیون تن افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش کل تولید فولاد جهان در سال ۲۰۱۶ با رشد ۰٫۸ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به ۱۶۲۸ میلیون تن رسیده است.

ایران چهاردهمین تولیدکننده فولاد جهان در سال ۲۰۱۶ شناخته شده و سهم ایران از کل فولاد تولیدی جهان در این سال ۱٫۱ درصد بوده است. تولید فولاد ایران در این سال بیشتر از کشورهای صنعتی مثل فرانسه، اسپانیا و کانادا بوده است.

چین با تولید ۸۰۸ میلیون تن بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان در سال ۲۰۱۶ شناخته شده است. ژاپن با ۱۰۴ میلیون تن و هند با ۹۵ میلیون تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند. آمریکا و روسیه نیز رتبه های چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده اند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی