رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

قیمت نفت

قیمت جهانی نفت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه مارس در بازار لندن امروز با ۲۸ سنت کاهش به ۵۵ دلار و ۲۴ سنت رسید.

قیمت جهانی نفت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه مارس در بازار لندن امروز با ۲۸ سنت کاهش به ۵۵ دلار و ۲۴ سنت رسید.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از  خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مشاهده نشانه هایی از افزایش تولید نفت آمریکا که می تواند تا حدی کاهش تولید های اوپک و سایر تولید کنندگان را خنثی کند موجب شد تا قیمت نفت امروز نیز روند کاهشی خود را تداوم بخشد.
پس از آنکه دستور اجرایی دونالد ترامپ در خصوص محدودیت ورود اتباع سایر کشورها به آمریکا موجبات خشم و انتقاد را در داخل و خارج از آمریکا را برانگیخت، عدم قطعیت در مورد چشم انداز سیاست های دولت جدید آمریکا تا حد زیادی بر بازارهای مالی سایه افکنده است.

 

اما با توجه به تعطیلی بازار چند کشور آسیایی از جمله چین به دلیل فرا رسیدن سال نوی چینی، معاملات در بازار نفت کم حجم بود.

 

بر اساس این گزارش، قیمت جهانی نفت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه مارس در بازار لندن امروز با ۲۸ سنت کاهش به ۵۵ دلار و ۲۴ سنت رسید. قیمت نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه نیز ۷۲ سنت کاهش یافته بود. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه مارس نیز امروز ۲۷ سنت کاهش داشت و به ۵۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.

 

آمارهای هفتگی موسسه بیکر هازگ نشان می دهد که شرکت های حفاری آمریکا در هفته گذشته ۱۵ سکو به تعداد سکوهای حفاری خود افزوده اند و کل تعداد سکوها به ۵۶۶ سکو رسیده که بالاترین رقم از نوامبر ۲۰۱۵ تاکنون بوده است.

 

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و سایر تولید کنندگان از جمله روسیه اواخر سال گذشته میلادی توافق کردند که میزان تولید روزانه خود را در نیمه اول سال ۲۰۱۷ حدود ۱٫۸ میلیون بشکه کاهش دهند تا به این طریق از مازاد عرضه جهانی نفت بکاهند.

 

ریک اسپونر، تحلیلگر موسسسه سی ام سی مارکتس در سیدنی گفت: «ما در حالت صبر و انتظار قرار داریم. با توجه به چشم انداز علی عرضه و تقاضا نفت به سطح قیمت عادلانه ای رسیده است.»
«تا زمانی که ما خبری دریافت کنیم که این توازن را مختل کند، احتمالا نوسان قیمت چندانی را شاهد نخواهیم بود.»

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی