رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

افزایش تولید
مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب؛

افزایش تولید به کمک کشور های داخلی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب؛ بیژن عالیپور ، با اشاره به توان شرکت های داخلی در افزایش تولید و توسعه میادین خاطرنشان کرد: خرسند هستیم که در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با هدف توسعه و افزایش ظرفیت و پایداری تولید با یکی از شرکت‌های توانمند داخلی تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردیم.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: تاکنون افزون بر ۷۰ جلسه و نشست تخصصی و توجیهی با حدود ۴۰ شرکت داخلی و خارجی به منظور افزایش تولید برگزار کرده‌ایم که انعقاد تفاهم‌نامه و قرارداد محرمانگی با کنسرسیوم پرگس و دانشگاه صنعتی شریف و همچنین شرکت شلمبرژه از نتایج آن بوده است.

بیژن عالیپور در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت گسترش صنعت پاسارگاد که امروز، ۱۰ بهمن ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تلاش کارشناسان زبده فنی و همکاری سایر مدیریت‌های مرتبط، مدل جدیدی از قراردادهای نفتی را تدوین و پس از تأیید وزیر نفت و تصویب در هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران، در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: این مدل قراردادی بنا به دستور وزیر نفت، متناسب با شرایط میادین، برای انعقاد قراردادهای توسعه میادین و افزایش تولید با سرمایه‌گذاران، تدوین شده و اجرا و نظارت به صورت توأمان، توسط کارشناسان این شرکت انجام می‌شود.

عالیپور تصریح کرد: از بهمن‌ ۹۴ که مدل قراردادی مناطق نفت‌خیز جنوب در دو حوزه ازدیاد برداشت و عملیات‌محور اجرایی شد، بیش از ۷۰ جلسه با شرکت‌های خارجی و داخلی برگزار شد.

وی ادامه داد: امروز در ادامه روند این جلسات، سومین مراسم انعقاد تفاهم‌نامه و قرارداد محرمانگی برای توسعه میدان‌های نفتی رگ سفید، کرنج، پارسی و شادگان با شرکت توسعه انرژی پاسارگاد برگزار شد که امیدواریم منجر به عقد قرارداد شود.

 عالیپور گفت: در مدل قراردادی موردنظر، شرکت ملی نفت ایران کارفرما است و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان مجری طرح شناخته می‌شود؛ در این مدل تمام فعالیت‌ها و هزینه‌ها با نظارت مجری طرح انجام می‌شود و راهبری، توسعه، تولید و بهره‌برداری از میدان یا مخزن، برآورد اولیه مالی جهت دستیابی به اهداف تولیدی، تدوین برنامه پایه تولید، نهایی‌سازی برنامه‌های مالی عملیاتی سالیانه و راهبری تیم‌های مدیریتی و فنی در حین اجرای طرح بر عهده شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است.

وی افزود: در هر قرارداد کارگروه‌های مشترک مدیریتی و فنی از نمایندگان مجری و پیمانکار و بر تمام مراحل عملیات طرح نظارت دارند و امیدواریم این تفاهم‌نامه دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد و منجر به قراردادهایی برای افزایش تولید در مناطق نفت‌خیز جنوب شود.

 مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب خاطرنشان کرد: خرسند هستیم که در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با هدف توسعه و افزایش ظرفیت و پایداری و افزایش تولید با یکی از شرکت‌های توانمند داخلی تفاهم‌نامه همکاری منعقد کرده است و فرصتی فراهم می‌کند تا در رقابتی بین‌المللی بخشی از پتانسیل و قابلیت‌های شرکت‌های داخلی نیز به منصه ظهور برسد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی