رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

آتش سوزی
جزئیات آتش سوزی پتروشیمی تهران؛

مهار آتش سوزی گسترده پتروشیمی تهران

آتش سوزی گسترده پالایشگاه شهید تندگویان جنوب تهران بعد از ۴ ساعت تلاش آتش نشانان ۱۵ ایستگاه آتش نشانی بدون سرایت به نقطه دیگری کاملا مهار شد.

آتش سوزی گسترده پالایشگاه جنوب تهران بعد از ۴ ساعت تلاش آتش نشانان ۱۵ ایستگاه آتش نشانی بدون سرایت به نقطه دیگری کاملا مهار شد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری تسنیم، ساعاتی پیش بر اثر اصابت صاعقه به یک مخزن در پالایشگاه   در جنوب تهران آتش سوزی گسترده به راه افتاد که بر اثر این آتش سوزی سوخت خارج شده از مخزن موجب سرایت آتش به بخش هایی از محوطه شد.

برای مهار این آتش و جلوگیری از سرایت آن به سایر مخازن و نقاط پالایشگاه آتش نشانان ۱۵ ایستگاه آتش نشانی با تلاش ۴ ساعته موفق شدند در مرحله نخست از سرایت آتش جلوگیری کرده و بعد از آن به صورت کامل آتش را مهار کنند.

بر اساس این گزارش در طول اطفا حریق نیروهای امدادی و اورژانس در محل حضور گسترده داشتند و هیچ گونه تلفات و مصدومیت جانی گزارش نشد.

 

شکل زیر محلی از آتش مهار شده است

 

آتش سوزی 2

آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران صحت ندارد

 

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با تکذیب وقوع هرگونه آتش سوزی در این پالایشگاه گفت: هم اکنون فعالیت های طبیعی و مطابق روال در پالایشگاه نفت تهران ادامه دارد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری مهر، ناصر بابایی با تکذیب اخبار منتشر شده در رسانه‌ها و فضای مجازی مبنی بر وقوع آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران گفت: حادثه به وقوع پیوسته ارتباطی با پالایشگاه نفت تهران نداشته و آتش سوزی در مخزن ذخیره سازی نفت در شرکت نفتی همجوار یعنی شرکت «خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران» به وقوع پیوسته است.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با تاکید بر اینکه هم اکنون فعالیت‌های طبیعی و مطابق روال پالایشگاه نفت تهران در حال انجام است تصریح کرد: دقایق اولیه بامداد امروز پس از وقوع آتش سوزی در مخزن ذخیره سازی نفت یکی از شرکت‌های همجوار نیروهای امدادی و آتش نشانی پالایشگاه تهران بلافاصله به محل وقوع حادثه اعزام شده و در نهایت آتش سوزی در ساعت ۴ بامداد امروز به طور کامل مهار شد.

به گزارش مهر، آتش سوزی بامداد امروز در مخزن ذخیره سازی نفت شماره ۱۶۲ شرکت خطوط لوله و مخاربرات نفت تهران به دلیل برخورد صاعقه در ساعات اولیه بامداد بدون ثبت تلفات جانی، به طور کامل مهار شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی