رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

بازرگانان ایرانی

رئیس اتاق بازرگانی تهران؛ مسعود خوانساری، با تشریح تجارت ایران و آمریکا بعد از ریاست جمهوری ترامپ گفت: با دستور اجرایی ترامپ بازرگانان ایرانی مانند سایر افراد امکان حضور در آمریکا ندارند و این دستور محدودیت‌هایی را برای تجارت دو کشور فراهم می‌کند، هر چند که “ممنوعیتی” برای تجارت با ایران ایجاد نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران؛ مسعود خوانساری، با تشریح تجارت ایران و آمریکا بعد از ریاست جمهوری ترامپ گفت: با دستور اجرایی ترامپ بازرگانان ایرانی مانند سایر افراد امکان حضور در آمریکا ندارند و این دستور محدودیت‌هایی را برای تجارت دو کشور فراهم می‌کند، هر چند که “ممنوعیتی” برای تجارت با ایران ایجاد نشده است.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مسعود خوانساری در پاسخ به این سؤال که با توجه ممنوعیت ورود شهروندان شش کشور از جمله ایران به آمریکا درپی امضای فرمان اجرایی اخیر توسط ترامپ، آیا بازرگانان ایرانی نیز امکان حضور در این کشور برای تجارت نخواهند داشت اظهار کرد:  ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا شامل حال همه افراد بوده و بازرگانان را نیز شامل می‌شود.

وی افزود: بر اساس این دستور اجرایی ترامپ، ورود افراد به این کشور ممنوع است اما ممنوعیتی برای تجارت با  ایران ایجاد نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به محدود بودن حجم تجارت ایران و آمریکا ادامه داد: این اقدام ترامپ به‌هرحال ضربه‌ای به تجارت دو کشور به‌حساب می‌آید و این امکان را دارد که مشکلات و محدودیت‌هایی را در آینده ایجاد کند.

بنابراین گزارش، رئیس‌جمهور آمریکا امروز فرمان اجرایی‌ای را امضا کرد که بر اساس آن ورود اتباع ایرانی و ۶ کشور مسلمان دیگر به آمریکا به تعلیق درمی‌آید.

گفتنی است که در شرایط بعد از اجرای برجام، امکان صادرات فرش و پسته ایران به آمریکا فراهم‌ شده بود، هرچند که  آمریکا برای واردات پسته ایرانی تعرفه بالایی ۳۰۰ درصدی را در نظر گرفت که صادرات این محصول برای ما به صرفه نیست.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی