رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

بنزین
مدیر عامل شرکت شستا؛

قطع واردات بنزین تا پایان سال

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)؛ سیدرضا نوروز زاده، با بیان اینکه پروژه پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس یکی از بزرگترین پروژه های منطقه است گفت: با اتمام این طرح تا پایان سال، دیگر نیازی به واردات بنزین نیست.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)؛ سیدرضا نوروز زاده،  با بیان اینکه پروژه پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس یکی از بزرگترین پروژه های منطقه است گفت: با اتمام این طرح تا پایان سال، دیگر نیازی به واردات بنزین نیست.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی، گفت: این طرح با ظرفیت فرآورش روزانه ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی در ۳ فاز طراحی شده که تا پایان سال و با راه اندازی فاز۱ به طور کامل کشور به مرز خودکفایی در تولید بنزین خواهد رسید .
 سیدرضا نوروز زاده افزود: متاسفانه در طی سال های گذشته روند اجرای این پروژه به دلیل تحریم ها از انسجام مناسبی برخوردار نبوده و هزینه های این بی نظمی بر ملت و خصوصا جامعه کارگری تحمیل شد.

وی با اشاره به اینکه در ۳ سال گذشته و به ویژه یکسال اخیر با اقدامات موثر روند اجرایی پروژه و نیز تامین تجهیزات با سرعت بالایی روبرو بوده گفت: پیش بینی ها بر این بود تا در دهه مبارک فجر فاز ۱ پالایشگاه خلیج فارس راه اندازی شود اما به دلیل اینکه موضوع ایمنی در این پالایشگاه از توجه ویژه ای برخوردار است و می بایست برای راه اندازی آن تمام جوانب را در نظر گرفت این وعده در دهه فجر محقق نخواهد شد.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) اظهار داشت: با وجود اینکه سهم وزارت نفت در این پروژه در حدود۱۰درصد می باشد اما به دلیل اهمیت راه اندازی این پروژه شخص وزیر نفت هر ۲ هفته برای آگاهی از آخرین اطلاعات مربوط به این پروژه جلسه ای را با مدیران تاپیکو و شستا برگزار می کند.

 وی ادامه داد: تا پایان بهمن ماه و بر اساس پیگیری های صورت گرفته تمام ماشین آلات فاز ۱ به طور کامل در مدار قرار خواهند گرفت و امیدواریم تا پایان سال ۱۲ میلیون لیتر بنزین با استاندارهای جهانی را تحویل مردم شریف ایران دهیم .

نوروز زاده تصریح کرد: بر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال۹۶ هر ۳ فاز این پالایشگاه به بهره برداری خواهد رسید .

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی