رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

مصرف گاز

مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران؛ سعید مومنی، با اشاره به لزوم افزایش رفاه روستاییان کشور گفت: گاز رسانی به هشت هزار و ٩٠٠ روستا در دولت تدبیر و امید انجام پذیرفته و این میزان تا پایان دولت به ٩ هزار روستا می‎رسد.

مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران؛ سعید مومنی، با اشاره به لزوم افزایش رفاه روستاییان کشور گفت:  گاز رسانی به هشت هزار و ٩٠٠ روستا در دولت تدبیر و امید انجام پذیرفته و این میزان تا پایان دولت به ٩ هزار روستا می‎رسد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل شانا، سعید مومنی با اشاره به این که شرکت ملی گاز ایران برای استقرار عدالت و رفاه اجتماعی در کشور، قدم‌های شایانی برداشته است، افزود: آغاز عملیات اجرایی ٨٦٣ پروژه جدید گاز رسانی در روستاهای کشور با هزینه ای معادل ٥٤٨ میلیارد تومان نمونه ای از این اقدام‌هاست.

وی ادامه داد: برای ایجاد رفاه برای روستاییان کشور توانسته‎ایم هشت هزار و ٩٠٠ روستا (معادل ١٨ درصد) را از نعمت گاز بهره مند سازیم که این تعداد به لطف خدا در پایان دولت تدبیر و امید به ٩٠٠٠ روستا می رسد.

به گفته مومنی، هم اکنون ٢١ هزار و ٨٠٠ روستا از نعمت گاز بهره مند هستند که این تعداد تا پایان امسال به بیش از ٢٣ هزار روستا خواهد رسید.

وی در باره تعداد شهرهای برخوردار از نعمت گاز گفت: با آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ١٢ شهر جدید و بهره برداری از گاز رسانی به ١٥ شهر دیگر، این رقم به یکهزار و ٧٧ شهر و تا پایان امسال به یک هزار و ٨٣ شهر می رسد

به گزارش شرکت ملی گاز ایران، مومنی در ادامه با بیان این که با انجام پروژه‌های جدید گازرسانی در دولت یازدهم اکنون بیش از ٣٠٥ هزار کیلومتر شبکه‌گذاری صورت گرفته است، تصریح کرد: بر این اساس، پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال امسال، به طور متوسط، روزانه به  ۱۵ روستا گازرسانی شود.

مدیرگاز رسانی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: شرکت ملی گاز ایران توانسته است ٧٠ درصد انرژی مورد نیاز کشور را تأمین کند که این موضوع ما را در دنیا منحصر به فرد کرده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی