رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

نیروگاه

طرح نیروگاه ۸۹۰ مگاواتی سیکل ترکیبی خرم آباد صبح پنجشنبه با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو کلنگ زنی شد. این نیروگاه از نوع کلاس اف است که دارای راندمان بالا اند و با آخرین تکنولوژی روز اروپا ساخته می شوند.

طرح نیروگاه ۸۹۰ مگاواتی سیکل ترکیبی خرم آباد صبح پنجشنبه با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو کلنگ زنی شد. این نیروگاه  از نوع کلاس اف است که دارای راندمان بالا اند و با آخرین تکنولوژی روز اروپا ساخته می شوند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیر این طرح در این مراسم گفت: این طرح با اعتباری افزون بر ۲۵ هزار میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در خرم آباد در مدت سه سال احداث می شود.

فرشید حدادی مدیر این طرح افزود: این نیروگاه ۸۹۰ مگاواتی کلاس اف خرم آباد نیروگاهی با بازده بالاست که با آخرین تکنولوژی روز اروپا ساخته می شود.

توربین های نیروگاه های کلاس F از نظر ترکیب شبیه به توربین های کلاس E است اما از نظر اندازه کمی بزرگ تر است وظرفیت تولیدی انها ۳۰۰ مگاوات است در حالی که ظرفیت توربین های کلاس E کمتر از ۲۰۰ مگاوات است.

نیروگاه

وی اظهار کرد: بازده تولید این نیروگاه حدود ۶۰ درصد با بازده اقتصادی ۳۰ درصد است.

فرشید حدادی مدیر این طرح افزود: این طرح توسط شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور اجرا می شود.

وزیر نیرو سفر ۲ روزه خود به استان لرستان را از روز چهارشنبه به منظور بهره برداری از چند طرح آبرسانی و برقرسانی آغاز کرد.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی