رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 20 April

مگاوات
معاون وزیر نیرو اعلام کرد؛

نیاز به احداث سالانه ۵ هزار مگاوات نیروگاه

معاون وزیر نیرو؛ محسن طرز‌طلب گفت: سالانه باید پنج هزار مگاوات نیروگاه جدید در کشور احداث شود تا در افق ۱۴۰۴ میزان رشد تولید برق به هشت درصد برسد.

معاون وزیر نیرو؛ محسن طرز‌طلب گفت: سالانه باید پنج هزار مگاوات نیروگاه جدید در کشور احداث شود تا در افق ۱۴۰۴ میزان رشد تولید برق به هشت درصد برسد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری ایرنا، محسن طرز‌طلب روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۸۹۰ مگاواتی تولید برق استان لرستان با تاکید بر کنترل میزان مصرف برق و اینکه در نیروگاه برق حرارتی به میزان کنترل رشد مصرف توجه ویژه ای می شود افزود: برای احداث یک نیروگاه ۲۰ هزار میلیارد ریال هزینه نیاز است و برای احداث پنج هزار مگاوات بیش از ۱۳۰هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری باید صورت گیرد که تامین این میزان از حجم سرمایه گذاری کار دشواری است.

طرز طلب یادآور شد: در دولت یازدهم ۲ اتفاق مهم رخ داد که از جمله اینکه در راستای تامین مالی و سرمایه گذاری خارجی فعالیت های خوبی صورت گرفته و همچنین در زمینه ورود تکنولوژی توربین های تولید برق نیز اقدامات مطلوبی انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه شروع عملیات احداث در حوزه نیروگاه های برق کشور نقطه عطفی در راستای اجرای تمام برنامه های اقتصاد مقاومتی است ، گفت: با احداث نیروگاه ۸۹۰ مگاواتی تولید برق در لرستان این استان اولین محلی است که نیروگاه کلاس اف در آن ایجاد می شود.

به گفته وی در اجرای این پروژه که ۴۴ ماه به طول خواهد کشید در مجموع ۲۵هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

معاون وزیر نیرو اضافه کرد: هر سال باید ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد ریال برای این نیروگاه هزینه شود و بهترین پروژه استان لرستان به شمار می رود که در سال ۱۳۹۸ وارد مدار می شود.

این نیروگاه ۸۹۰ مگاواتی کلاس اف خرم آباد نیروگاهی با راندمان بالا است که با آخرین تکنولوژی روز اروپا ساخته می شود.

راندمان تولید این نیروگاه حدود ۶۰ درصد با بازده اقتصادی ۳۰ درصد است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی