رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

آب‌های زیرزمینی

وزیر نیرو با اشاره به مشکل کم آبی گفت: برای اجرای هر طرح چند صد کیلومتر مسیر انتقال باید احداث شود با این حال اکنون بیش از ۱۲۰ طرح آبرسانی در کشور درحال اجراست.

وزیر نیرو با اشاره به مشکل کم آبی گفت: برای اجرای هر طرح چند صد کیلومتر مسیر انتقال باید احداث شود با این حال اکنون بیش از ۱۲۰ طرح آبرسانی در کشور درحال اجراست.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمید چیت چیان روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از طرح انتقال آب رودخانه کاکارضا به خرم آباد افزود: به رغم بارش بیش از ۵۰۰ میلی متر باران در لرستان، همچنان در تامین آب آشامیدنی برخی شهرهای این استان مشکل وجود دارد.

وی با بیان اهمیت فرآیند تصفیه آب در اجرای طرح های آبرسانی اظهار کرد: کشور در کیفیت منابع آب با مشکل مواجه است و آب ممکن است با عبور از بخش های آبرسانی ، دچار آلودگی شود.

توجه به کیفیت آب در آبرسانی

وزیر نیرو افزود: در تامین آب علاوه بر برنامه ریزی های لازم برای هزینه و اجرای طرح های آبرسانی باید برای به دست آوردن آب با کیفیت نیز تلاش کرد.
وی با بیان اینکه طرح های متعددی در حوزه آب و برق در لرستان درحال اجراست، گفت: سه سد مروک، حوزیان و ایوشان در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده و سد رودبار آبگیری شده است.

چیت چیان افزود: سد بختیاری (در ۷۵ کیلومتری شمال اندیمشک) یکی از مهمترین طرح های عمرانی کشور است و امیدواریم با تامین مالی و تسریع در اجرا، این طرح هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

وزیر نیرو با بیان اینکه کار آبرسانی در تعداد قابل توجهی از شهرهای استان لرستان در حال اجراست، اظهار کرد: شبکه آبرسانی به صورت مدرن در ۱۱ طرح استان لرستان به صورت مدرن با پیشرفت فیزیکی ۲۲ تا ۹۰ درصد در ۵۰ هزار و ۱۶۰ هزار هکتار در حال اجراست.

وی افزود: آبرسانی روستایی در استان به خوبی انجام شده و در کل کشور نیز پیش بینی می شود تا ۲ سال آینده هیچ روستای بالای ۲۰ خانوار بدون آب نماند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی