رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

افزایش 13 درصدی تولید کنسانتره مس طی 9 ماهه امسال

تولید کنسانتره مس کشور طی ۹ ماهه سال ۹۵ رشد ۱۳ درصدی را تجربه کرد.

تولید کنسانتره مس کشور طی ۹ ماهه سال ۹۵ رشد ۱۳ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان آذر ماه، ۸۰۵ هزار و ۶۳ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۷۱۱ هزار و ۵۳۱ تن بود.

میزان تولید کنسانتره این شرکت ها در آذرماه، ۸۹ هزار و ۹۸۴ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۸۵ هزار و ۴۰۱ تن)، حاکی از رشد ۵ درصدی است.

از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال، مجتمع های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۱۷۱ هزار و ۷۴۲ تن «مس آند» و ۱۴۱ هزار و ۸۰۳ تن «مس کاتد» تولید کردند که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۴ درصد کاهش و ۴ درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید این محصولات (مس آند و مس کاتد) طی ماه آذر نیز به ترتیب ۱۸ هزار و ۳۵۸ تن و ۱۶ هزار و ۱۲۵ تن بود.

همچنین طی ۹ ماهه سال ۹۵، مجتمع مس سرچشمه ۴۵۵۲ تن «کنسانتره مولیبدن» و مس سونگون ۸۶۲ تن مولیبدن تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۴۸۴۱ تن کنسانتره مولیبدن و ۴۷۱ تن مولیبدن)، به ترتیب ۶ درصد کاهش و ۸۳ رشد نشان می دهد.

مجتمع های مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی ۹ ماهه امسال، ۳۶ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۴۱۲ تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳۲ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۵۲۱ تن بود که حاکی از افزایش ۱۱ درصدی تولید این محصول است. میزان تولید سنگ سولفیدی در آذر ماه نیز ۴ میلیون و ۳۳ هزار و ۱۱۹ تن اعلام شد که حاکی از افزایش ۲ درصدی تولید این محصول در ماه یاد شده است.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی