رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

صنعت، معدن و تجارت

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل؛ سیدحامدعاملی، در گزارش عملکرد ۸ ماهه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل به صدور ۲۲۷ فقره جواز تاسیس صنعتی و ۶۹ فقره پروانه بهره برداری صنعتی در این استان اشاره کرد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) ؛ رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ۲۲۷ فقره جواز تاسیس صنعتی و ۶۹ فقره پروانه بهره برداری صنعتی در ۸ ماهه امسال برای مقاضیان در این استان صادر شده است.

سیدحامدعاملی با اعلام این خبر افزود: میزان سرمایه گذاری پروانه های بهره برداری صنعتی بیش از ۴۱ هزارو ۱۱۰ میلیارد و ۷۷ میلیون ریال بوده که برای یک هزارو ۵۲۸ شغل ایجاد شده است.

اقدامات سازمان صنعت ، معدن و تجارت در حوزه واحد های صنعتی

وی گفت: در این مدت جوازهای تاسیس صنعتی صادره نیز با پیش بینی سرمایه گذاری ۳۱ هزارو ۴۶۶ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای ۴ هزارو ۵۹۶ نفر صادر شده است.
عاملی در بیان عملکرد ۸ ماهه ستاد تسهیل استان نیز تصریح کرد: در دوره زمانی مورد بررسی ۴۶ جلسه تشکیل شده و ۴۳۴ مصوبه  داشتیم که از این میان ۲۴۵ مصوبه اجرا شد  و ۱۸۹ مصوبه نیز در حال اجراست که برای تعیین و تکلیف ۳۸۸ واحد تولیدی این استان بوده است.

وی در بیان عملکرد طرح رونق تولید در استان اردبیل گفت: در این مدت ۴۲۹ طرح صنعتی در سامانه بهین یاب ثبت نام نموده و ۳۶۴ واحد صنعتی به بانک های عامل استان معرفی شده و از این تعداد ۱۰۱ واحد صنعتی موفق به دریافت یک هزارو ۳۲۰ میلیارد ریال تسهیلات درخواستی شده اند.

اقدامات سازمان صنعت ، معدن و تجارت در حوزه معدن

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در بیان اقدامات انجام شده در حوزه معدن گفت: در ۸ ماهه امسال ۱۳فقره پروانه بهره برداری معدنی با سرمایه گذاری ۲۸ هزارو ۸۶۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۴۰۶ نفر همراه با استخراج سالیه نه ی مواد معدنی به میزان ۳۷۸ هزارو ۵۰۰ تن برای متقاضیان معدنکار صادر شده است.

همچنین ۱۳ فقره گواهی کشف معدنی با سرمایه گذاری ۲ میلیاردو ۵۸۷ میلیون ریال با ذخیره قطعی ۱۲ میلیون ۹۷۴ هزار تن و ۱۰ فقره پروانه اکتشاف معدنی به ارزش ۲ هزارو ۶۶۷ میلیون ریال همراه با ۲۱ فقره اجازه برداشت موقت از معادن شن و ماسه به میزان یک میلیون و ۴۴ هزار تن و در نهایت ۲ فقره اجازه برداشت موقت سایر مواد معدنی به میزان ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تن از سوی این سازمان صادر شده است.

عاملی در پایان ارزش صادرات ۸ ماهه استان اردبیل را ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار اعلام کردو گفت: در این مدت ۴۹ فقره کارت بازرگانی صادر و ۷۸ فقره دیگر تمدید شده است.

همچنین در این مدت ۵ هزارو ۵۷۶ فقره ثبت سفارش به ارزش ۴۹۹ میلیون دلار در این استان ثبت شده است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی