رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

نفت ایران
با بهره برداری از ۲ طرح جدید؛

تولید نفت ایران افزایش می یابد

مدیر عامل شرکت نفت و گاز گچساران؛ هوشنگ صیدالی، از افزایش ۱۵ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت ایران با بهره برداری از دو مجتمع جدید نمک زدایی در مناطق نفت‌خیز جنوب خبر داد و گفت: دو کارخانه نمکزدایی جدید با ظرفیت فرآورش ۱۶۵ هزار بشکه نفت خام در روز مراحل پایانی راه اندازی را پشت سر می‌گذارد.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز گچساران؛ هوشنگ صیدالی، از افزایش ۱۵ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت ایران با بهره برداری از دو مجتمع جدید نمک زدایی در مناطق نفت‌خیز جنوب خبر داد و گفت: دو کارخانه نمکزدایی جدید با ظرفیت فرآورش ۱۶۵ هزار بشکه نفت خام در روز مراحل پایانی راه اندازی را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی نفت ایران، هوشنگ صیدالی در تشریح برنامه افزایش ظرفیت تولید نفت با کیفیت در منطقه نفتی گچساران به عنوان یکی از قطب‌های تولید نفت ایران ، گفت: هم اکنون اکثر تولید نفت از میادین این منطقه عملیاتی که در چهار استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر و فارس قرار گرفته‌اند، صادرات به بازارهای جهانی است.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز گچساران با تاکید بر اینکه هم اکنون اجرای پروژه های افزایش ظرفیت و بلهبود کیفیت تولید نفت در این منطقه عملیاتی در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: بر این اساس دو کارخانه نمکزدایی جدید با ظرفیت فرآورش ۱۶۵ هزار بشکه نفت خام در روز مراحل پایانی راه اندازی را پشت سر می‌گذارد.

این مقام مسئول، افزود: این دو پروژه شامل احداث مجتمع نمک‌زدایی «گچساران ۳» با ظرفیت ۱۱۰ هزار بشکه در روز و «بی بی حکیمه یک» با ظرفیت ۵۵ هزار بشکه در روز است.

صیدالی با بیان اینکه با راه‌اندازی این پروژه‌ها ظرفیت نفت ایران در مجموع حدود ۱۵ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: ظرفیت سازی فرآورش نفت نمکی، بالا بردن کیفیت نفت تولیدی، صیانت از ذخایر نفتی، جلوگیری از کاهش خوراک پالایشگاه‌ها و رفع مشکلات زیست محیطی با تزریق پساب واحدهای نمک زدایی به چاهای دفعی از مهم ترین اهداف اجرای پروژه‌های نمک زدایی است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی