رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

نمایشگاه محصولات ایرانی
با حضور وزیر صنعت و معدن و تجارت؛

افتتاح نمایشگاه محصولات ایرانی در مسقط عمان

سومین نمایشگاه تولیدات و دستآوردهای ایران با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه در محل نمایشگاه های شهر مسقط پایتخت عمان افتتاح شد.

سومین نمایشگاه محصولات ایرانی با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه در محل نمایشگاه های شهر مسقط پایتخت عمان با حضور  محمد رضا نعمت زاده  وزیر صنعت و معدن و تجارت ایران و علی بن مسعود السنیدی وزیر بازرگانی و صنعت عمان افتتاح شد.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت (شاتا) به نقل از روزنامه عمان دیلی، در مراسم افتتاح نمایشگاه محصولات ایرانی که با حضور  محمد رضا نعمت زاده  وزیر صنعت و معدن و تجارت ایران و علی بن مسعود السنیدی وزیر بازرگانی و صنعت عمان برگزار شد،‌ بر افزایش مبادلات بازرگانی با جمهوری اسلامی ایران تاکید شده است.
محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و بازرگانی ایران نیز در این باره تاکید کرد:‌ این نمایشگاه با هدف توسعه روابط تجاری و اقتصادی بین عمان و ایران و معرفی امکانات،‌ و فرصت های موجود در ایران و توسعه روابط بین بخش های خصوصی دو کشور صورت گرفته است.
وزیر بازرگانی و صنعت عمان نیز افزود: ‌انتظار داریم که تبادلات بازرگانی بین دو کشور تا پایان سال جاری میلادی افزایش یابد، به ویژه آن که علاوه بر ارتباط هوایی بین ایران و عمان، دو خط کشتیرانی بین بندرعباس، صحار و شناس نیز راه اندازی شده است.
وزیر صنعت عمان گفت:‌ اقلام غذایی وارداتی ایرانی به عمان به همراه برخی از تولیداتی که عمان آن را به ایران باز صادرات کرده است، از رشد قابل توجهی در سال گذشته میلادی برخوردار بود.
در نمایشگاه محصولات ایرانی بیش از ۱۰۰ شرکت ایرانی حضور دارند که شامل کالاهای ضروری، کالاهای لوکس، فلزات، وسایل پزشکی و آزمایشگاهی، انواع فرش و فرآورده های نفتی و گازی، فراورده های پتروشیمی، تولیدات الکترونیکی، مصالح ساختمانی، دکوراسیون داخلی، پوست و لوازم یدیکی خودروی، مواد شوینده، لوازم خانگی و تولیدات غذایی و تولیدات کشاورزی است.
تبادل بازرگانی بین دو کشور دوست و همسایه ایران و عمان به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یافت و تبادل تجاری بین دو کشور از ۵۶۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به یک میلیارد دلار در سال گذشته میلادی رسید.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی