رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

صنعتی

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران گفت: گزارش امیدوار کننده از اصلاح نظام بانکی که آیین نامه اجرایی آن در هیات دولت تصویب شده ارایه می‌کنیم.

سخنگوی دولت از ارایه گزارش اصلاح نظام بانکی در جلسه هیات دولت خبر داد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران گفت: گزارش امیدوار کننده از اصلاح نظام بانکی که آیین نامه اجرایی آن در هیات دولت تصویب شده ارایه می‌کنیم.

وی افزود: بر همین اساس با اصلاح تبصره قانون بودجه ٩٥، ٤٥ هزار میلیارد تومان برای تأدیه بدهی دولت به نظام بانکی و افزایش سرمایه ٦ بانک دولتی از سوی دولت فراهم شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: با این ٤٥هزار میلیارد تومان، صورت های مالی بانک های دولتی اصلاح خواهد شدو قدرت تسهیلات دهی بانک ها افزایش پیدا خواهد کرد.

نوبخت ادامه داد:  با عنایت به این اصلاحیه به بانک های عامل اجازه داده می‌شود به بخشودگی جرایم کسانی که زیر ١٠٠ میلیون تومان وام گرفتند اقدام کند و دولت نیز تا سقف ١٠ هزار میلیاردتومان نسبت به بخشودگی سود این تسهیلات زیر ١٠٠ میلیون تومان وام گیرنده متقبل می‌شود.

در واقع کسانی که زیر ۱۰۰میلیون تومان وام دریافت کرده اند اگر تا پایان سال اصل وام را بپردازند، بانکها جریمه ها را می بخشند و دولت سود تسهیلات را تا سقف ۱۰هزار میلیارد تومان به این افرد که عمدتا کشاورز هستند می‌پردازد.

وی همچنین اعلام کرد که تا پایان سال حدود ۷۴هزارمیلبارد تومان درآمد نفتی به دست ما می‌رسد.

نوبخت در خصوص درآمدهای دولت از فروش نفت و اینکه ایا این پول ها وارد اقتصاد کشور می‌شود گفت: تمامی درآمدهای نفتی را بدون مشکل میتوانیم وارد اقتصاد خود کنیم و برای سال ٩٥ بالغ بر ٦٨ هزار ٥٠٠ میلیارد تومان از درآمدهای نفتی دریافت  داریم و تا پایان سال در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

وی افزود: خوشبختانه میزان فروشمان بیشتر از پیش بینی مان برای امسال بوده است.

نوبخت همچنین  در پاسخ به  سوالی  درباره موضع دولت  برابر اتهاماتی که علیه حسین فریدون مطرح می‌شود گفت: بسیاری از افرادی که در مظان اتهام بودند ، تا مدت‌ها  با نام زنجانی یا  ب. ز مطرح می شدند، اما الان صراحتا ایراد اتهام می‌شود باید بگویم که قوه قضاییه قوه مستقلی است و انگیزه کافی برای برخورد با کسانی که جرم یا فساد کردند را دارد و نیازی به زحمت فرد یا نماینده ای نیست که نامه بنویسند و درخواست کند.

وی ادامه داد: اتهام افکنی قبل از اثبات بر افکار عمومی تاثیر دارد و اگر قوه قضاییه به این نتیجه برسد که ان اتهامات درست نبوده چه پاسخی به افکار عمومی خواهیم داد.

سخنگوی دولت از افزایش ١٠ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده خبر داد و گفت: هنوز میزان عیدی کارمندان دولت مشخص نشده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که برخی می‌گویند مطرح شدن مسئله حسین فریدون به انحراف کشیدن داستان پلاسکو و قصور شهرداری در این مسئله است؟ گفت: مطرح شدن اینگونه مسائل که هنوز پیکر پاک آتش نشانان و احتمالا شهروندان ما زیر آوار هستند شاید به مصلحت نباشد.

وی افزود: مسئولان نباید درگیر فضای احساسی جامعه در این زمینه شوند و در اسرع وقت باید به چرایی این حادثه و اینکه چه کسی مقصر بوده رسیدگی شود، البته قانون صریح میگوید شهرداری مسؤول است اما در مورد این حادثه با توجه به اینکه شهردار محترم و آتش نشانان عزیز درگیر کار هستند برای توضیح  باید تامل کنیم و کمیته ها گزارش تهیه کنند و قطعا گزارش نیز اعلام خواهد شد.این گونه منعکس نشود که دولت انگشت اتهام خود را به سمت شهرداری گرفته است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی