رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

آب شرب
معاون عمرانی استانداری فارس عنوان کرد:

نیمی از شهرهای استان فارس در تأمین آب شرب مشکل دارند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس؛ خلیل رضائیان با اشاره کاهش بارندگی ها در این استان گفت: بیش از ۵۰ درصد شهرهای استان فارس در تأمین آب شرب شهروندان یا دچار بحران و یا دارای خطرپذیری بالایی هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس؛ خلیل رضائیان با اشاره کاهش بارندگی ها در این استان گفت: بیش از ۵۰ درصد شهرهای استان فارس در تأمین آب شرب شهروندان یا دچار بحران و یا دارای خطرپذیری بالایی هستند.

به‌گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری ایلنا، “خلیل رضائیان” در حاشیه جلسه بررسی و مشکلات آب استان فارس گفت: با استمرار وضعیت امسال بارش‌ها بی شک تابستان سختی را پیش رو داریم و در صورت استمرار کاهش بارش‌ها، در چند ماه آخر سال باید انتظار داشت شهرهای جدید به شهرهای دارای مشکل تأمین آب اضافه شود.

وی با بیان اینکه وضعیت بارش در استان فارس نسبت به مدت مشابه پارسال ۸۵ درصد و نسبت به مدت مشابه بلندمدت ۷۵ درصد کاهش داشته است؛ گفت: دهمین سال خشکسالی استان فارس را پشت سر می‌گذاریم و در صورت نزول رحمت الهی در ماه‌های آخر سال، این بارش‌ها تنها در حد نرمال خواهد بود و نباید انتظار داشت که جبران گذشته شود.

رضائیان با اشاره به وضعیت وخیم سد دوردزن خاطرنشان کرد: علاوه بر وضعیت برداشت‌های بیشتر از ظرفیت منابع آب‌های زیرزمینی، وضعیت سد درودزن، به عنوان منبع تأمین بخشی از آب شرب شهرهای شیراز و مرودشت، در بدترین شکل خود در طول تاریخ بهره برداری قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تصریح کرد: مسئله فوری، تأمین آب شرب مردم در فصل گرم ۹۶ است و از آذر ماه امسال در جلسه‌های مشترک مستمر دو هفته ای با شرکت‌های آب و فاضلاب، آب منطقه ای فارس و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی طرح‌های اضطراری برای تأمین آب شرب در حال بررسی است.

رضائیان خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با تأمین اعتبارهای لازم طرح‌های متعدد و متنوع اضطراری از مدیریت منابع آب تا ایجاد منابع جدید تأمین آب را اجرا کنیم تا فشار زیادی به مردم استان وارد نشود.

این مقام مسئول از برنامه‌ریزی برای استفاده از منابع آب قابل شرب بخش‌های متعدد در شرایط اضطراری خبر داد و گفت: اولویت ما تأمین آب شرب مردم است و انتظار می‌رود مردم هم با استفاده به اندازه آب متولیان بخش آب استان را یاری نمایند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی