رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

نبود تقاضا و تمایل پایین فولادسازان برای تولید تیرآهن‌ های مستحکم

عضو هیأت مدیره انجمن فولاد با بیان اینکه استفاده از تیرآهن‌های مستحکم H در صنعت ساخت و ساز ایران متداول نیست،‌ گفت: به دلیل نبود تقاضا برای مصرف این نوع تیرآهن، فولادسازان نیز تا کنون این محصول را تولید نکرده‌اند.

عضو هیأت مدیره انجمن فولاد با بیان اینکه استفاده از تیرآهن‌ های مستحکم H در صنعت ساخت و ساز ایران متداول نیست،‌ گفت: به دلیل نبود تقاضا برای مصرف این نوع تیرآهن، فولادسازان نیز تا کنون این محصول را تولید نکرده‌اند.

بهادر احرامیان در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی فارس،‌ اظهار داشت:‌ در حال حاضر مصرف تیرآهن‌های H به عنوان تیرآهن‌های مستحکم‌تر از آنچه در کشور مصرف می‌شود، متداول نیست و به همین دلیل تولیدکنندگان فولاد نیز تاکنون این محصول را تولید نکرده‌اند.

وی تصریح کرد: استفاده از تیرآهن‌های مقطع H بسیار مقاوم‌تر از تیر‌آهن‌های مصرفی فعلی است، اما بر خلاف سایر کشورها، از این تیرآهن در ایران زیاد مصرف نمی‌شود.

احرامیان ادامه داد: حدود ۳ سال است که وارداتی در زمینه مقاطع طویل ساختمانی از جمله تیرآهن و میلگرد نداریم، اما در زمینه تیرآهن‌های مقطع H مقدار کمی واردات صورت می‌گیرد که بیشتر در پروژه‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی نبود تقاضا برای مصرف این نوع تیرآهن را دلیلی برای عدم تولید آن در کشور عنوان کرد و گفت:‌ اخیراً برنامه‌ریزی‌هایی برای تولید این نوع تیرآهن در کشور نیز صورت گرفته و تولیدکنندگان به دنبال تولید آن در داخل هستند.

عضو هیأت مدیره انجمن فولاد در ادامه در مورد بحث‌های مطرح شده مبنی بر عرضه تیرآهن‌های با وزن سبک در بازار گفت:‌ تیرآهنی که در حال حاضر بیشترین مصرف را در ایران دارد، در سه وزن استاندارد ارائه می‌شود که نوع سبک آن بیشتر باید در مصارف صنعتی یا برخی ساخت و سازهای سبک مورد مصرف قرار گیرد، اما ممکن است برخی مصرف‌کنندگان از این تیرآهن‌های سبک در ساخت و سازها استفاده کنند.

وی توضیح داد: مهندسان ساخت و ساز اکثراً استفاده از تیرآهن‌های با وزن بالا را توصیه می‌کنند اما ممکن است برخی نسبت به استفاده از تیرآهن‌های سبک در سازه‌ها اقدام کنند که نهادهای نظارتی باید بر این مسئله نظارت داشته باشند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی