رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

معرفی 63 واحد صنعتی و خدماتی سبز

مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۶۳ واحد صنعتی و خدماتی سبز فردا (۵ بهمن ) درهجدهمین همایش ملی صنعت سبز معرفی می شوند.

مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۶۳ واحد صنعتی و خدماتی سبز فردا (۵ بهمن ) درهجدهمین همایش ملی صنعت سبز معرفی می شوند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، حمید جلالوندی افزود: تعداد واحدهای متقاضی برای رقابت در این همایش، ۲۴۶ واحد صنعتی و ۱۶۸ واحد خدماتی و در مجموع ۴۱۴ واحد بوده است که از این تعداد ، ۳۹ واحد صنعتی و ۲۴ واحد خدماتی موفق به دریافت لوح و تندیس همایش شده اند، به بیان دیگر در جشنواره حاضر ۶۳ واحد از بین ۴۱۴ واحد داوطلب به مرحله نهایی رسیده و عنوان واحد سبز صنعتی و یا خدماتی را کسب کردند.

وی اظهار کرد: دراین دوره نیز مانند دوره های قبل شرط موفقیت برای احراز رتبه حداقل ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیار بوده است، ولی واحدهایی که موفق به اخذ حداقل ۶۵ امتیاز شدند نیز مورد تقدیر جشنواره قرار می گیرند که تعداد آنها در مجموع ۱۴ واحد صنعتی و خدماتی است.

وی افزود: البته واحدهایی هم وجود دارند که با امتیاز قابل توجه، یعنی با امتیاز بیش از ۹۰، لوح زرین به عنوان صنعت یا خدمات سبز برگزیده دریافت می کنند.

 اعطای گواهی نامه های صنعت سبز با مشارکت یونیدو و سازمان همکاری های بین المللی آلمان

جلالوندی گفت: با توجه به همکاری هایی که سال گذشته با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ( UNIDO) و سازمان همکاری های بین المللی آلمان ( GIZ ) برای تایید اعتبار گواهینامه های همایش صنعت سبز ایران به عمل آمد و با معیارهای سخت گیرانه ای که در این راستا وجود دارد، به اعتبار جشنواره و گواهینامه هایی که ارائه می شود، افزوده است.
وی ضمن تبریک به تمام مدیران و دست اندرکاران، مهندسان و متخصصان و کارگران شرکت های حائز رتبه سبز در این دوره تاکید کرد: گزارش گیری و فرایندها نشان می دهد که کمیته بررسی صلاحیت ها تا چه اندازه در انتخاب شرکت ها برای احراز عنوان سبز دقت داشته است.

جلالوندی اظهار کرد: در مدت ۱۷ دوره برگزاری همایش ملی صنعت سبز، تجارب ما برای انتخاب واحدها به عنوان واحد سبز سال به سال افزایش یافت و احتمال بروز خطا را تا حد ممکن کاهش داده است، هرچند ادعایی برای احتمال خطا نیست، اما بعد از این همه سال، دقت در گزینش ها و امتیاز دهی ها با ملاک های بسیار دقیقی انجام می شود.

هجدهمین همایش ملی صنعت سبز ۵ بهمن با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی