رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

حامل های انرژی
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶؛

قیمت حامل های انرژی در سال ۹۶ افزایش نمی یابد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ ؛ محمدمهدی مفتح گفت: با مصوبه عصر روز یکشنبه این کمیسیون، قیمت آب و حامل های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز،​نفت سفید و برق در سال ۹۶ هیچ افزایشی نسبت به سال ۹۵ نخواهند داشت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ ؛ محمدمهدی مفتح گفت: با مصوبه عصر روز یکشنبه این کمیسیون، قیمت آب و حامل های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز،نفت سفید و برق در سال ۹۶ هیچ افزایشی نسبت به سال ۹۵ نخواهند داشت.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی مفتح افزود: جلسه عصر دیروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه به موضوع هدفمندی یارانه ها و قیمت حامل های انرژی اختصاص داشت و این جلسه بیش از ۳ ساعت به طول انجامید.

وی تصریح کرد: پس از بحث و بررسی طولانی، سرانجام کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ تصمیم گرفت درآمد حاصل از قانون هدفمندی یارانه ها در سال آینده، معادل درآمد سال ۹۵ یعنی همان ۴۸ هزار میلیارد تومان باشد.

قیمت حامل های انرژی

مفتح اظهار داشت: معنی مصوبه دیروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ این است که «قیمت آب و حامل های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز،نفت سفید و برق در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ هیگونه تغییری نخواهد کرد و افزایش نخواهد یافت».

وی افزود: دو روز پیش نیز تصمیی داشتیم مبنی بر اینکه ۵ درصد از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها صرف توسعه پالایشگاه‌ها شود و این مصوبه نیز به معنای افزایش قیمت حامل های انرژی نیست.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ تاکید کرد: با تصمیم این کمیسیون، هیچگونه افزایش قیمیتی برای حامل های انرژی در سال ۹۶ نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: از دیگر مصوبات امروز ما، تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۶ است و مهمتر اینکه مالیات بر ارزش افزوده باید صرفا یکبار و آن هم از قیمت نهایی محصول دریافت شود.

مفتح گفت: بخش هزینه‌ای هدفمندی یارانه‌ها درباره میزان پرداختی یارانه نقدی در جلسات بعدی کمیسیون بررسی خواهد شد.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی