رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

نفت

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت ایران؛ بهزاد محمدی، با اشاره به اجرای عملیات ساخت واحدهای جمع آوری گازهای همراه نفت ۳۱۰۰ NGL در غرب کشور، اعلام کرد: با اجرای این پروژه، تا سه سال آینده مشعل گاز چهار میدان نفتی خاموش خواهد شد و دیگر این گاز ها سوزانده نمی شوند.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت ایران؛ بهزاد محمدی،  با اشاره به اجرای عملیات ساخت واحدهای جمع آوری گازهای همراه نفت ۳۱۰۰ NGL در غرب کشور، اعلام کرد: با اجرای این پروژه، تا سه سال آینده مشعل گاز چهار میدان نفتی خاموش خواهد شد و دیگر این گاز ها سوزانده نمی شوند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، بهزاد محمدی با اشاره به آغاز ساخت پروژه جمع آوری گازهای همراه نفت ۳۱۰۰ NGL در غرب کشور، گفت: هم اکنون پیشرفت ساخت این پروژه نفتی در دهلران به حدود ۹ درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت ایران با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری برای احداث این طرح NGL حدود یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون دلار است که در دو فاز این اعتبار به پروژه تزریق خواهد شد، تصریح کرد: پیش بینی می شود این طرح در مدت زمان ۳۶ ماه تکمیل و در مدار بهره برداری قرار بگیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه پروژه ان جی ال ۳۱۰۰ روزانه ۲۷۰ میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت دریافت می‌کند، اظهار داشت: با راه اندازی این واحد، روزانه یک‌هزار و ۱۷۰ بشکه میعانات گازی ترش ، ۷۴ میلیون فوت مکعب گاز شیرین و ۱۰۵ میلیون فوت مکعب گاز سبک ترش و ۴۲ هزار بشکه اتان برای تامین خوراک پتروشیمی‌ها تولید خواهد شد.

محمدی یکی از مهمترین مزیت‌های اجرای این پروژه را جلوگیری از سوزانده شدن گازهای همراه نفت در منطقه دهلران اعلام کرد و یادآور شد: خوراک این واحد از میدان‌های نفتی دهلران، چشمه خوش، پایدار غرب و آذر تامین می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی