رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

لامپ‌های LED

وزیر برق هندوستان اظهار داشت هندوستان قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ کلیه لامپ‌های مصرفی کشور را با لامپ‌های LED تعویض کنددر حال حاضر، کشور هند بیش از ۲۸۱ هزار ۴۲۳ مگاوات ظرفیت نصب شده برق دارد که در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۱۳۷ میلیارد واحد برق تولید کرده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو […]

وزیر برق هندوستان اظهار داشت هندوستان قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ کلیه لامپ‌های مصرفی کشور را با لامپ‌های LED تعویض کنددر حال حاضر، کشور هند بیش از ۲۸۱ هزار ۴۲۳ مگاوات ظرفیت نصب شده برق دارد که در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۱۳۷ میلیارد واحد برق تولید کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «پایوش گویال» وزیر انرژی هندوستان اظهار داشت هندوستان قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ کلیه لامپ‌های مصرفی کشور را با لامپ‌های LED تعویض کند.

براساس ارزیابی‌ها استفاده از لامپ‌های LED باعث می‌شود تا سالیانه به اندازه ۱۰۰ میلیارد واحد الکتریسیته با ارزش مالی بالغ بر ۱۴ هزار کرور در اقتصاد این کشور صرفه‌جویی شود.

براساس این گزارش، هر واحد صرفه‌جویی در مصرف برق از طریق تعویض لامپ‌ها می‌تواند منجر به ۱٫۳ واحد صرفه جویی در هزینه‌های تولید برق شود که اگر به این مسأله هزینه‌های انتقال را نیز اضافه کنیم، میزان صرفه جویی بیش از این خواهد شد. اگر عادلانه بخواهیم قضاوت کنیم این مسأله پیامدهای زیست محیطی بسیار مثبتی نیز برای کشور هندوستان در پی خواهد داشت.

گویال اشاره کرده که چنانچه مردم از اتلاف انرژی از طریق بکارگیری لامپ‌های پرمصرف اجتناب کنند، ما قادر خواهیم بود به افزاد بیشتری که در این کشور از نعمت برق برخوردار نیستند، برق رسانی کنیم.

در این گزارش آمده است وزارت برق هندوستان از طریق بکارگیری سیستم‌های اندازه گیری هوشمند سعی می‌کند کسانی را که بیش از ۲۰۰ واحد برق مصرف می‌کنند زیر نظر گرفته و به آن‌ها کمک کند تا از میزان مصرف خود بکاهند.

در حال حاضر، کشور هند بیش از ۲۸۱ هزار ۴۲۳ مگاوات ظرفیت نصب شده برق دارد که در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۱۳۷ میلیارد واحد برق تولید کرده است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی