رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

افزایش حجم معاملات 3 فلز استراتژیک
طی 9 ماهه امسال صورت گرفت؛

افزایش حجم معاملات ۳ فلز استراتژیک

حجم معاملات ۳ فلز استراتژیک شامل فولاد، روی و طلا در بورس کالا طی ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.

حجم معاملات ۳ فلز استراتژیک شامل فولاد، روی و طلا در بورس کالا طی ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه ۹۵، حجم معاملات فولاد در بورس کالا ۵ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۶۲۸ تن بود اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴ میلیون و ۶۵۶ هزار و ۵۷۷ تن بود که ۱۷ درصد رشد نشان می دهد. ارزش معاملات این فلز نیز ۸۶ هزار و ۸۱۸ میلیارد ریال بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۶۷ هزار و ۲۹۳ میلیارد ریال)، حاکی از افزایش ۲۹ درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

در بخش روی، ۱۳۷۰ تن فلز روی در بورس کالا معامله شد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۴۸۰ تن)، ۱۸۵ درصد رشد نشان می دهد. ارزش معاملات این فلز ۱۱۰ میلیارد ریال بود که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته (۳۵ میلیارد ریال)، ۲۱۲ درصد رشد نشان می دهد.

همچنین میزان حجم و ارزش طلا در بورس کالا طی ۹ ماهه اخیر به ترتیب ۵۸۹ کیلوگرم و ۷۸۹ میلیارد ریال بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۴۱۶ کیلوگرم و ۴۷۷ میلیارد ریال)، به ترتیب ۲۴ و ۶۶ درصد رشد نشان می دهد.

آمار طی مدت یاد شده، معاملات بخش مس از نظر حجمی ۱۱ درصد کاهش و از نظر ارزشی ۱۴٫۵ درصد افزایش نشان می دهد. در بخش آلومینیوم از نظر حجمی و ارزشی به ترتیب ۳۰ و ۲۹ درصد کاهش نشان می دهد. حجم معاملات بخش سنگ آهن نیز از نظر حجمی ۱۵ درصد کاهش و از نظر ارزشی ۳۱ درصد افزایش نشان می دهد. افزاون بر این در بخش کک، شاهد رشد ۹ درصدی حجم و کاهش ۶ درصدی معاملات در بورس کالا بوده ایم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی