رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

دو هلدینگ ایرانی در جمع بزرگان صنعت پتروشیمی جهان
با توافق گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق

صادرات کلیه فرآورده‌های پتروشیمی‌ های مرجع بلامانع شد

با توافق بین گمرک ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، صادرات کلیه فرآورده‌های نفتی پالایشگاهها و پتروشیمی‌ های مرجع بلا مانع شد.

با توافق بین گمرک ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، صادرات کلیه فرآورده‌های نفتی پالایشگاهها و پتروشیمی‌ های مرجع بلا مانع شد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ صادرات فرآورده‌های نفتی بر اساس ارائه مجوزهای خوشنامی، به دو گونه  صورت می‌گیرد. شرکتهایی که دارای این مجوزها از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌باشند با ارائه  تعهد مناسب می‌توانند با تحویل نمونهِ محموله “بدون معطلی” فرآورده نفتی خود را از کشور خارج کنند.

سایر شرکتها که این مجوز را کسب نکرده‌اند، می‌بایست یا تضمین مناسب را فراهم کرده یا  بعد از فرآیند تایید محتویات محموله توسط کارگروه فنی اداره استاندارد، اقدام به صادرات فراورده نفتی خود کنند.

اما در تازه‌ترین توافق بین گمرک ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توجه فروش خوراکِ مورد نیاز این محصولات به قیمتهای بین المللی از طرف وزارت نفت، از این پس صادرات کلیه محصولات و  فرآورده‌های  واحدهای مرجع پتروشیمی با رعایت سایر مقررات بلامانع خواهد بود.

 ماه گذشته نیز از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، صادراتِ ۱۵ فرآوردهپتروشیمی بعد از تطبیق نوع و ماهیت محموله از سوی آزمایشگاه استاندارد  آزاد اعلام شده بود. گفتنی است درامدهای کشور از محل صادرات فرآورده‌های گاز و نفت سالیانه تا ۱۱ میلیارد دلار برآورده می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی