رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

تصفیه خانه شهرک های صنعتی شماره 2 خرم آباد افتتاح می شود
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان:

تصفیه خانه شهرک های صنعتی شماره ۲ خرم آباد افتتاح می شود

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان گفت: با اقدامات و تمهیداتی که اندیشیده شده، پیش بینی می شود ظرف ۲ ماه آینده فاضلاب واحدهای صنعتی وارد این تصفیه خانه شده و تصفیه خانه شروع به کار کند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان گفت: با اقدامات و تمهیداتی که اندیشیده شده، پیش بینی می شود ظرف ۲ ماه آینده فاضلاب واحدهای صنعتی وارد این تصفیه خانه شده و تصفیه خانه شروع به کار کند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی لرستان، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان ازتصفیه خانه شهرکهای صنعتی خرم آباد ۱ و ۲ بازدید کرد.

در این بازدید رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان از نزدیک بر روند فعالیت تصفیه خانه های شهرکهای مزبور نظارت نموده و خواستار بهره برداری هر چه سریعتر از تصفیه خانه شهرک شماره ۲ خرم آباد شد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان اظهار داشت: در این بازدید اقدامات رفع گرفتگی منهول ها ، ترمیم شبکه فاضلاب شهرک، ورود پساب واحدهای صنعتی به تصفیه خانه و در نهایت رفع نقص موارد احتمالی و بهره برداری لازم و همچنین برآورد و اجرای فضای سبز تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره ۲ خرم آباد در دستور کار قرار گرفت.

بختیار رازانی افزود: یکی از طرح های با ارزش زیست محیطی پروژه تصفیه خانه شهرک های صنعتی است که فاضلاب واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی را تصفیه و فیلتر می کند وعلاوه بر جلوگیری از آلودگی سطحی، از آلودگی آب های زیرزمینی نیز جلوگیری کرده و از پساب این تصفیه خانه جهت مصارف فضای سبز می توان استفاده نمود.

وی بیان کرد: تاکنون ۳ تصفیه خانه در شهرکهای صنعتی شماره ۱ و ۲ خرم آباد و بروجرد ایجاد و تجهیز شده است که تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره ۱ خرم آباد یک مدول بوده و با فرآیند سیستم لجن فعال و با ظرفیت تصفیه ۳۵۰ متر مکعب در روز منطبق با استانداردهای زیست محیطی فعالیت می کند که دارای قسمتهای مختلف ایستگاه پمپاژ و آشغالگیر، متعادل ساز بی هوازی، هوا دهی، ضدعفونی (کلرزنی)، ذخیره پساب و لجن و بستر لجن خشک کن و  واحد دانه گیر و چربی گیر است.

رازانی یادآور شد: سیستم تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره ۲ خرم آباد نیز با طراحی سه مدول می باشد که اجرا در حال حاضر یک مدول بوده که دبی ورودی بر اساس سه مدول ۱۲۰۰ متر مکعب در روز و دبی ورودی جهت یک مدول اجرا شده ۴۰۰ متر مکعب و سیستم تصفیه خانه بصورت لجن فعال می باشد.

وی افزود: با اقدامات و تمهیداتی که اندیشیده شده، پیش بینی می شود ظرف ۲ ماه آینده فاضلاب واحدهای صنعتی وارد این تصفیه خانه شده و تصفیه خانه شروع به کار نماید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی