رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

صادرات برق

وزیر نیرو با اشاره به تلفات انرژی در صنعت برق گفت: طی سه سال گذشته کارهای بسیار بزرگی در حوزه برق انجام شده است و وزارت نیرو توانسته است میزان تلفات را از ۱۵ درصد به حدود ۱۱ درصد کاهش دهد که البته امیدواریم این میزان در ماه‌های آتی به کمتر از ۱۰ درصد نیز برسد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری دانشجو، حمید چیت‌چیان وزیر نیرو در جمع مدیران شرکت‌های توزیع برق کشور اظهار داشت: دنیا در زمینه کاهش تلفات به دستاوردهای بسیار خوبی دست پیدا کرده است.

شرکت‌های توزیع ما نیز در طی سه سال گذشته کارهای بسیار بزرگی در این حوزه انجام دادند و توانستند میزان تلفات را از ۱۵ درصد به حدود ۱۱ درصد کاهش دهند که البته امیدواریم این میزان در ماه‌های آتی به کمتر از ۱۰ درصد نیز برسد.

وی افزود: کل صنعت برق یک واحد منسجم و به‌ هم پیوسته است و یک حادثه یا مشکل در یک نقطه از این صنعت در کشور می‌تواند سایر بخش‌های این صنعت را متأثر سازد.

وی ادامه داد: تمام اجزا تولید، توزیع، انتقال و البته مصرف تأثیرهای بالایی روی همدیگر دارند و صرف وجود اسامی متفاوت برای این بخش‌ها به معنای تقطیع وظایف در میان آن‌ها نیست.

وزیر نیرو تصریح کرد: بخش توزیع، پیشانی صنعت برق کشور است و چنانچه بیش از ۳۰ میلیون مشترک برق کشور با مشکلی روبرو باشند یا درخواستی داشته باشند، مستقیماً به شرکت‌های توزیع مراجعه می‌کنند.

چیت‌چیان تأکید کرد: شرایط پسابرجام فرصت بسیار خوبی را در اختیار صنعت برق قرار داده است، در حالی که در شرایط تحریم شرکت‌های درجه دوم و سوم دنیا پاسخگوی نیازهای ما در این صنعت نبودند؛ اما امروز با وجود برجام شرکت‌های معتبر دنیا برای ارائه پیشنهادات به صنعت برق ما پیشگام هستند.

وزیر نیرو ادامه داد: امروزه صنعت برق در دنیا از صنایع پیشرو در حوزه فناوری است، شرکت‌های توزیع برق ما نیز بایستی با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها هزینه‌های تمام شده خدمات را پایین آورده و بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

وی افزود: یکی از مواردی بسیار مهم و البته حساس برای کشور استفاده از همین ظرفیت پسابرجام برای راه اندازی دیسپاچینگ دوم است که خوشبختانه شرکت‌های معتبر دنیا در این حوزه در حال همکاری با ما هستند و این مرکز جدید قادر خواهد بود، تا ظرفیت ۲۰۰ هزار مگاوات را مدیریت کند.

وی گفت: طراحی داشبوردی برای رصد حرکت و فعالیت شرکت‌ها می‌تواند، ما را در رسیدن به اهداف و اولویت‌های تعیین شده یاری کند.

وی تصریح کرد: فاینانس خارجی از ظرفیت‌های مغفول در شرکت‌های توزیع است و باید از طریق توجه به این ظرفیت زمینه تسریع و گسترش خدمات توزیع برق در کشور را فراهم کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی