رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


 • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
 • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
 • 2021 Saturday 10 April

شركت صافياد نزدیک به ۶۳ سال پیش توسط ۱۱ تن از اساتید دانشگاهی تاسیس شده و فعالیت خود در صنعت تاسیسات کشور را آغاز کرد این شرکت تولید کننده تجهیزات تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع است که تجهیزاتی از قبیل زنت (دستگاه تهویه مطبوع مخصوص صافیاد)، دیگ فولادی، یونیت هیتر، برج خنک‌کن و دیگر تجهیزات تاسیسات سرمایشی و گرمایشی را تولید می کند.

  عنوان شرکت:  شركت صافياد

  فیلد کاری : تولید کننده تجهیزات گرمایشی،  سرمایشی و تهویه مطبوع

  محصولات : زنت، دیگ فولادی، یونیت هیتر برج خنک‌کن، آبگرمکن‌های

  مخزنی و تبادلی،  منبع انبساط، مخازن سوخت

 

  آدرس دفتر مرکزی : تهران،خیابان حافظ،

  خیابان غزالی، پلاک ۹ طبقه دوم

  تلفن : ۵۹-۶۶۷۰۴۱۵۸ – ۰۲۱

  فکس : ۶۶۷۰۳۴۸۶

  کد پستی : ۱۱۳۱۸۴۷۶۱۸

  ایمیل:  info@saphyad.ir

  سایت:  www.saphyad.com

  آدرس کارخانه : شهرک صنعتی شمس آباد، بلوار سروستان

  خیابان گل سرخ یک

  تلفن : ۴-۵۶۲۳۲۹۹۱- ۰۲۱

  فکس : ۵۶۳۲۲۴۲۶

  مدیرعامل:  آقای‌ مهدی ابراهیمی کاشف

شرکت صافیاد

 

آشنایی با شركت صافياد


شركت صافياد نزدیک به ۶۳ سال پیش توسط ۱۱ تن از اساتید دانشگاهی تاسیس شده و فعالیت خود در صنعت تاسیسات کشور را آغاز کرد این شرکت تولید کننده تجهیزات تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع است که تجهیزاتی از قبیل زنت (دستگاه تهویه مطبوع مخصوص صافیاد)، دیگ فولادی، یونیت هیتر، برج خنک‌کن و دیگر تجهیزات تاسیسات سرمایشی و گرمایشی را تولید می کند.

 

تاریخچه و سوابق شركت صافياد


در سال ۱۳۳۲ یازده تن از اساتید دانشگاه تهران که به دلایل وطن دوستانه و احساس مسئولیت اجتماعی خود از ادامه تدریس در دانشگاه بازداشته شده بودند، به منظور استفاده از علم خود در صنعت کشور شرکتی مهندسی را در زمینه‌ی اجرای پروژه‌های ساختمانی و تآسیساتی پایه گذاری کرده و نام آن را یاد گذاشتند که مخفف و نشانه‌ای بود از یازده استاد دانشگاهی که بنیان‌گذاران آن بودند.

فعالیت‌ های شرکت یاد در دهه‌ی ۳۰ گسترش و در دهه‌ی ۴۰ ادامه یافت. دهه‌ی ۴۰ شمسی مقارن با افزایش تقاضا برای سیستم‌ها و تجهیزات تهویه مطبوع و تأ سیسات بود که‌ تا آن زمان عمدتاً از آمریکا یا کشورهای اروپایی وارد می شد.

در سال ۱۳۶۳ به پیشنهاد آقای مهندس ستوده، از اساتید دانشکده‌ی فنی و مدیر عامل شرکت سافایر، دو شرکت یاد و سافایر اقدام به تأسیس شرکت تولیدی جدیدی کردند که به خاطر مشارکت این دو شرکت، سافیاد نام‌گذاری شد. نام این شرکت از سال ۱۳۶۳ به صافیاد تغییر کرد.

در تابستان ۱۳۷۳ کلنگ احداث کارخانه‌ی جدید صافیاد زده شد و برنامه‌ی ساخت ابنیه و تآسیسات و خرید و تهیه‌ی ماشین‌آلات آن تهیه به انجام رسید و نهایتاً کارخانه‌ی شرکت صافیاد در سال ۱۳۸۰ به محل جدید منتقل گردید.

اولین مدیر عامل صافیاد مرحوم مهندس بازرگان بود. ایشان علاوه بر سمت مدیرعاملی مسئولیت دفتر فنی صافیاد و ارائه طرح‌ها و محصولات جدید را نیز برعهده داشتند

با وقوع انقلاب و قبول سمت نخست‌وزیری از سوی مهندس بازرگان، آقای مهندس انتظام که از سهام‌داران شرکت و از یازده استاد دانشگاه بنیان‌گذاران شرکت بودند مدیریت عاملی شرکت را برعهده گرفته و مهندس بازرگان در سمت ریاست هیئت مدیره تا سال ۱۳۷۳ که رحلت نمودند باقی ماندند. آقای مهندس انتظام نیز در سال ۱۳۶۸ فوت نمودند و از آن پس، پست مدیر عاملی بر عهده آقای مهندس مهدمینا قرار گرفت. ایشان تا سال ۱۳۷۹ در این سمت باقی بودند.

 

اعضای موسس :

 • ۱- مهندس انتظام
  ۲- مهندس مهدی بازرگان
  ۳- دکتر بیژن
  ۴- دکتر کمال‌الدین جناب
  ۵- مهندس عبدالحسین خلیلی
  ۶- دکتر یدالله سحابی
  ۷- دکتر رحیم عابدی
  ۸- مهندس منصور عطایی
  ۹- دکتر محمد قریب
  ۱۰- دکتر میربابایی
  ۱۱- دکتر نعمت‌اللهی

سرمايه داران اصلی :

مدير عامل و رئیس هیئت مدیره  :  آقای‌ مهدی ابراهیمی کاشف

مدیران و اعضای هیئت مدیره :

 

آشنایی با محصولات شركت صافياد


محصولات اولیه صافیاد شامل زنت (دستگاه تهویه مطبوع مخصوص صافیاد)، دیگ فولادی، یونیت هیتر، برج خنک‌کن، آبگرمکن‌های مخزنی و تبادلی، منبع انبساط، مخازن سوخت، کنوکتور دیواری، جعبه لوله‌های پره‌دار، مخازن تحت فشار برای بخار یا هوای متراکم و گازها بود. که تولیدات فعلی آن در زیر لیست شده ات.

 

 

 • محصولات

 

 

 

1 2 3 4 5

گالری تصاویر شركت صافيادتازه های تولیدی شركت صافياد

 

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی