رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

رشد صنعتی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: سهم سرمایه گذاری صنعتی در بخش پروانه بهره برداری در سال جاری در این استان بیش از ۱۶۵میلیارد ریال بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: سهم سرمایه گذاری صنعتی در بخش پروانه بهره برداری در سال جاری در این استان بیش از ۱۶۵میلیارد ریال بوده است.

به گزارش صنعت و  معدن ویکی پی جی به نقل از  ایرنا، ایرج موفق افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۶درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: باتوجه به برخی محدودیت های لازم برای جذب سرمایه گذار صنعتی با تدابیر اتخاذ شده البرز رتبه هفتم را درسطح کشور دراین زمینه کسب کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد که دراین مدت ۲۱۱ پرونده بهره برداری صادرشده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته که علل اصلی آن افزایش سطح امید بین صنعتگران، بهبود سیاست های اعمال شده و تثبیت نسبی اقتصادی درسال گذشته بوده است.

موفق افزود: درحوزه اشتغال مستقیم پایدار در این مدت با تعداد ۵ هزار و ۶۴۵ نفر شاهد رشد ۱۸٫۵ درصدی بوده ایم.

وی گفت : در سال جاری رشد ۱۷درصدی اشتغال پیش بینی شده که در مجوزهای تاسیس شده در این مدت ۹ هزار و ۷۲۴ نفر دربخش طرح های صنعتی مشغول به کارشده اند.

موفق درخصوص پیشرفت فیزیکی طرح های صنعتی دراستان البرز نیز گفت: جواز بیش از یکهزار و ۸۰۹ طرح صنعتی صادر شده که در آن اشتغال ۸۲ هزار و ۹۷۶ نفر پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: اکنون ۶۸۷ فقره جواز تاسیس با پیشرفت بالای ۴۰ درصد دراستان البرز وجود دارد که ظرفیت ایجاد اشتغال برای ۲۷ هزار و ۴۷۲ نفر دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز به رشد ۶۸ درصدی میزان سرمایه گذاری در طرح های صنعتی اشاره کرد افزود: سهم این استان درمیزان سرمایه گذاری طرح های صنعتی نشان دهنده افزایش سرمایه گذاری درطرح های پیش بینی شده است.

مو فق یادآورشد که تعداد جوازهای صنعتی صادرشده درسال جاری دراین استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۵٫۴ مواجه بوده که امیدواریم با فراهم آمدن امکان بهره برداری از ۲ شهرک صنعتی جدید اشتهارد ۲ و نظرآباد ۲ و سایر شهرک های در حال احداث بخش خصوصی مشکل مرتفع شود.

وی رویکردهای سرمایه گذاری های جدید استان البرز را صنایع کم آب بر، صنایع با فناوری پیشرفته و دانش بنیان، سرمایه گذاری خارجی توام با انتقال تکنولوژی، تکمیل حلقه های زنجیره تولید، صنایع با ارزش افزوده بالا، صنایع با اشتغال زایی بالا، صنایع پاک و سبز وصنایع صادرات محور ذکر کرد.

استان البرز دارای دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی و ۹ شهرک صنعتی دولتی و خصوصی است که به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی