رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

اجرای دو طرح الکترود گرافیتی و آلومینیوم ایمیدرو با همکاری آلمان و چین

ایمیدرو متولی راهبری توسعه، توانمندسازی و رقابتپذیری بخش معدن و صنایع معدنی است و در حال حاضر در راستای ماموریت خود قرار است از دو کشور آلمان و چین برای اجرای دو طرح خود تامین اعتبار بگیرد.

ایمیدرو متولی راهبری توسعه، توانمندسازی و رقابتپذیری بخش معدن و صنایع معدنی است و در حال حاضر در راستای ماموریت خود قرار است از دو کشور آلمان و چین برای اجرای دو طرح خود تامین اعتبار بگیرد.

به گزارش صنعت و  معدن ویکی پی جی به نقل از  شبستان، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به منظور رفع نیاز کشور به محصولات و فراورده های معدنی با تاکید بر بهینه سازی نظام اقتصادی کشور در بخش معادن و صنایع وابسته و همچنین اعمال نظارت بر استفاده از ذخایر معدنی و بهره برداری صحیح و موثر از آنها بموجب ماده ۶ قانون تاسیس وزارت صنایع و معادن مصوب ششم دی ۱۳۷۹ مجلس شورای اسلامی و تبصره ذیل ماده مذکور به منظور بررسی، تهیه و اجرای طرحهای احداث، توسعه، تجهیز و نوسازی صنایع تولیدی متالوژی، استخراج و فرآوری مواد معدنی و اجرای کارهای اکتشافی تشکیل شده است. سازمان به موجب قانون مذکور، طبق قانون تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مصوب ۲۶ تیر ۱۳۴۶ و اساسنامه و مقررات آن اداره می شود.

بنابراین گزارش، ایمیدرو متولی راهبری توسعه، توانمندسازی و رقابتپذیری بخش معدن و صنایع معدنی و تبدیل منابع و محصولات این بخش به ثروت پایدار کشور است و در حال حاضر در راستای ماموریت خود قرار است از دو کشور آلمان و چین برای اجرای دو طرح خود تامین اعتبار بگیرد.

این گزارش می افزاید: پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در این زمینه به نقل از مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نوشته است: ” آلمان و چین دو طرح الکترود گرافیتی (در اردکان یزد) و آلومینیوم (در جاجرم خراسان شمالی) را تامین اعتبار کرده و وارد مرحله اجرا شده اند. پس از برجام شرکت های معتبر بین المللی از سرمایه گذاری در ایران در بخش معدن استقبال کردند. برای پروژه آلومینیوم جاجرم با یک شرکت چینی قرارداد امضا و بر اساس آن ۴۶ میلیون یورو اعتبار دو ساله با نرخ صفر درصد فعال شد. یک شرکت آلمانی برای اجرای طرح الکترود گرافیتی نزدیک به ۴۰ میلیون یورو با اعتبار خود تامین تجهیزات می کند که مدت آن سه ساله تعیین شده است.

یادآور می شود: از ۱۰ تا ۱۲ سال گذشته در بخش معدن با فناوری های جهانی فاصله ایجاد شد و شرکت های معتبر بین المللی که رابطه خود را با ایران قطع کرده بودند اکنون پس از برجام بتدریج درحال مذاکره و ورود به کشور هستند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی