رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

کنتورهای هوشمند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان؛ مرتضی عزالدین، از نصب بیش از ۳ هزار دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه‌ های این استان خبر داد و گفت با نصب این تعداد کنتور هوشمند به میزان بیش از ۲۶ میلیون متر مکعب در مصرف منابع آب زیرزمینی صرفه‌جویی شده است.

به‌گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “مرتضی عزالدین” در هفدهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان به انسداد چاه های غیر مجاز و استفاده از کنتور هوشمند برای چاه ها اشاره کرد و گفت: تعداد ۲۰۷۳ حلقه چاه غیرمجاز در استان پر و مسلوب‌المنفعه شده و با انسداد این تعداد چاه به میزان بیش از ۱۸۵ میلیون مترمکعب در مصرف منابع آب زیرزمینی صرفه‌جویی شده است.

عزالدین بیشترین تعداد چاه مسدود شده را مربوط به شهرستان‌های کبودرآهنگ و رزن دانست و افزود: با انسداد چاه‌های غیرمجاز در سال جاری بیش از ۴۵ میلیون مترمکعب صرفه جویی شده است.
وی تصریح کرد: تعهد شرکت آب منطقه ای همدان در سال جاری در انسداد چاه‌های غیرمجاز ۵۰۰ حلقه بود که تاکنون ۷۱۲ حلقه چاه غیر مجاز پر شده و روند انسداد تا پایان سال با جدیت پیگیری و انجام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان تاکید کرد: با چاه‌های مجازی که دارای اضافه برداشت هستند به شدت برخورد می‌شود که در سال جاری بیشترین برخورد با اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی در شهرستان فامنین با تعداد ۷۰ حلقه چاه مجاز بوده است.
عزالدین گفت: گروه‌های گشت و بازرسی استان تاکنون تعداد ۷۴۱۳ چاه مجاز را در دشت‌های استان بازدید کردند که در نتیجه آن تاکنون تعداد ۶۴ دستگاه حفاری توقیف و روانه پارکینگ شده است و تعداد ۲۴۹ مورد جلوگیری از حفاری چاه غیرمجاز انجام شده است.

نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌ ها:

وی از نصب ۳۱۳۸ دستگاه کنتور هوشمند آب و برق الکترومغناطیس و حجمی برروی چاه‌های کشاورزی، شرب و صنعت در استان خبر داد و افزود: با نصب این تعداد کنتور هوشمند به میزان بیش از ۲۶ میلیون متر مکعب در مصرف منابع آب زیرزمینی صرفه‌جویی شده است.
عزالدین تصریح کرد: در سال جاری با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان باید بر روی چاه‌های کشاورزی تعداد ۲۴۰۰ کنتور فهام نصب شود.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی