رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

دانش‌بنیان
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت:

نقش شرکت های دانش‌بنیان در شکوفایی اقتصادی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور؛ سورنا ستاری، با اشاره به نقش پارک های علم و فناوری در شکوفایی اقتصادی کشور گفت: یکی از مهم‌ترین بسترهای زمینه‌ساز شکل‌گیری و شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان در استان‌ها، پارک‌های علم و فناوری هستند.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی و به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان ‎رضوی با بیان اینکه  نطفه اقتصاد دانش‌بنیان استان‌ها در پارک‌های علم و فناوری بسته می‌شود، اظهار کرد: رویکرد سرمایه‌گذاران درحال تغییر به سمت ایجاد این نوع اقتصاد است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین  بسترهای زمینه‌ساز شکل‌گیری و شکوفایی این اقتصاد در استان‌ها، پارک‌های علم و فناوری هستند، زیرا شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان استان‌ها در پارک‌های علم و فناوری محقق می‌شود.

‎معاون علمی و فناوری توجه جدی‌تر برنامه ششم توسعه به شرکت‌های دانش‌بنیان را یادآور شد و افزود: در این برنامه، تمهیدات بهتری در این برنامه نسبت به برنامه‌های پیشین وجود دارد بر همین اساس، می‌بایست برای تحقق این موضوع فضای کشور به سمت شکل‌گیری زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان سوق پیدا کند.

‎ ستاری با بیان این‌که معاونت علمی و فناوری به‌دنبال ایجاد فضای مساعد برای شکل‌گیری چنین زیست بومی است، گفت: شکل‌گیری فضا با بودجه‌های دولتی ممکن نیست و با سرمایه‌گذاری دولتی نمی‌توان رشد و اثرگذاری شرکت‌های فناور در فضای اقتصادی کشور را شاهد بود بنابراین بخش خصوصی باید به سرمایه‌گذاری در این حوزه وارد شود.

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

وی به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب تامین ضمانت‌نامه‌های بانکی اشاره کرد و افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری استانی دارای زیرساخت‌هایی هستند که ارائه ضمانت‌نامه‌های بانکی شرکت‌های دانش‌بنیان را تامین می‌کنند.

‎دکتر سید حسن علم الهدایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان هم در این مراسم با اشاره به افتتاح ساختمان موسسات دانش‌بنیان شهید ستاری در پارک علم و فناوری، اظهار داشت: این ساختمان برای تامین فضاهای کاری، دفاتر تحقیق و توسعه و شرکت‌های دانش بنیانی که عمدتا نیاز به فضاهای پایلوت ندارند، همچون آی سی سی، آی تی، فرهنگی و زیارتی و شرکت‌هایی که ارتباطات بین‌المللی یا نمایندگی شرکت‌های بین‌المللی دارند، افتتاح می‌شود، امیدوار هستیم بتوانیم از اول بهمن ماه جاری بتدریج شرکت‌ها را در آن مستقر کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی