رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

پتروشیمی

معاون وزیر نفت؛ مرضیه شاهدائی، در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و انرژی با اشاره به برنامه افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران به ۱۵۰ میلیون تن، از نیاز به جذب ۳۵ میلیارد دلار برای توسعه این صنعت در کشور همچنین نیاز به ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره خبر داد.

معاون وزیر نفت؛ مرضیه شاهدائی، در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و انرژی با اشاره به برنامه افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران به ۱۵۰ میلیون تن، از نیاز به جذب ۳۵ میلیارد دلار برای توسعه این صنعت در کشور همچنین نیاز به ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره خبر داد.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری مهر  ، مرضیه شاهدائی در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و انرژی با بیان اینکه برای تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره، تا پنج سال آینده باید ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنیم، گفت: این طرح‌ها از دو تا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که برای تکمیل آن‌ها، نیاز به سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه تا ۱۰ سال آینده پیشبینی می‌شود به ظرفیت تولید ۱۵۰ میلیون تن تولید محصولات پتروشیمی برسیم، تصریح کرد: برای تحقق هدف افزایش ظرفیت تولید، به حدود ۳۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم.

معاون وزیر نفت درباره مهم‌ترین اولویت‌های جذب سرمایه و همکاری‌های بین‌المللی هم توضیح داد: یکی از برنامه‌های اصلی با توجه به اینکه در زمینه جذب سرمایه‌گذار باید محور باشیم، این بود که تا جایی که می‌توانیم در جهت معرفی فرصت‌ها اقدام کنیم که در همین راستا، در چند سمینار خارجی شرکت کردیم و همایش‌های مختلفی هم در ایران برگزار شد.

این مقام مسئول، افزود: محور اصلی که در معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مدنظر قرار داده‌ایم، معرفی هاب‌های جدیدی است که قرار است صنعت پتروشیمی در آن‌ها توسعه پیدا کند که از جمله آنها پارسیان، تکمیل فاز دو ماهشهر، لاوان، قشم، جاسک، چابهار و مناطق جنوبی ایران است که برای توسعه صنعت پتروشیمی مستعد هستند.

به گفته وی، طرح‌هایی که به این مناطق اختصاص دارند، به ویژه با خوراک‌های پتروشیمی جدید ایران و خوراک‌های گازی که در این مناطق به وفور وجود دارد، جزو اولویت‌های شرکت پتروشیمی هستند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی