رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

صنایع پایین دست آلومینیوم

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامِرد؛ سید ابوالحسن حقایقی، با اشاره به فرصت های جدید سرمایه گذاری در صنایع پایین دست آلومینیوم گفت: امکانات و زیرساخت های لازم برای ایجاد شهرک پایین دستی آلومینیوم در کنار دست طرح آلومینیوم جنوب در این منطقه فراهم شده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی و به نقل از  شاتا از (ایمیدرو)، «سید ابوالحسن حقایقی» به اجرای طرح آلومینیوم جنوب در لامرد افزود: زیرساخت های مورد نیاز برای ایجاد و توسعه صنایع پایین دست آلومینیوم در کنار سایر صنایع مهیاست.

حقایقی گفت: امکانات و زیرساخت های لازم برای ایجاد شهرک پایین دستی آلومینیوم در کنار دست طرح آلومینیوم جنوب در این منطقه فراهم شده است که سرمایه گذاران می توانند از این فرصت استفاده کنند و این امر فرصت استثنایی را برای سرمایه گذاری در این بخش ایجاد کرده است.

وی افزود: با توجه به فراهم شدن آب، برق، گاز و سایر زیرساخت های حیاتی برای اجرای پروژه های بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و سایر مزیت ها همچون دسترسی به محورهای مواصلاتی، کانون های انرژی و برخورداری از نیروی متخصص و کارآمد، بستر لازم برای پیشگامی منطقه در صنایع انرژی بر فراهم شده است.

زیرساخت های صنایع پایین دست آلومینیوم

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد با یادآوری اختصاص ۳۰۰ هکتار زمین برای زیرساخت های مورد نیاز ساخت صنایع پایین دست آلومینیوم ، اضافه کرد: هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت ها و قابلیت های منطقه ای سبب شده تا سرمایه گذاران برای مشارکت در این نوع صنایع از آمادگی کامل برخوردار باشند.

به گفته حقایقی، صنعت آلومینیوم از نیروگاه های بزرگ، خط تولید و صنایع پایین دستی تشکیل می شود و در پرتو تکمیل این زنجیره،‌ سوددهی قابل توجهی برای بخش تولید ایجاد می شود.

وی افزود: ساخت شهرک جامع صنایع آلومینیوم شامل صنایع پایین دستی در مجاورت کارخانه پیش بینی شده که امکان خرید آلومینیوم مذاب به جای شمش آلومینیوم نیز وجود دارد.

حقایقی  یادآورشد: براساس پیش بینی های انجام شده فاز نخست آلومینیوم جنوب با اعتبار اولیه ۱٫۲ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۷ به بهره برداری خواهد رسید که در این مرحله زمینه اشتغال مستقیم پنج هزار نفر فراهم می شود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی